Reklama

„Hańcza” dojeżdża do Grodna

Data:

- Reklama -

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń międzynarodowych. Od niedzieli, 4 września w składzie pociągu TLK Hańcza z Krakowa do Białegostoku znajdą się bezpośrednie wagony do Grodna na Białorusi.

Oferta międzynarodowa PKP Intercity to również podróże na wschód Europy. Wraz z wrześniową korektą rozkładu jazdy, przewoźnik zaoferuje pasażerom dodatkowe połączenie na Białoruś. Do tej pory podróżni mieli do dyspozycji przejazd do Mińska i Brześcia. Teraz do tych stacji dołączy także Grodno – jedno z najważniejszych miast kresowych dawnej Rzeczpospolitej. Dziś mieszka tam ok. 75 tysięcy Polaków.

Od 4 września codzienny pociąg TLK Hańcza z Krakowa do Białegostoku będzie miał wydłużoną relację do Grodna. Pomiędzy Białymstokiem a Grodnem pociąg zatrzyma się jeszcze w Kuźnicy Białostockiej. Skład będzie wyruszał ze stolicy Małopolski o godz. 04:46 i docierał do Grodna o godz. 14:22 (czasu lokalnego). W drogę powrotną będzie wyjeżdżał o godz. 15:32 (czasu lokalnego), aby dotrzeć do celu o godz. 23:04. Podróż na całej trasie wyniesie ok. 8,5 godz.

Bilety na przejazd pomiędzy Polską i Białorusią są dostępne w specjalnej ofercie. Dzięki promocji podróż z Krakowa do Grodna wyniesie 21,40 euro, z Warszawy 15,70 euro, a z Białegostoku – 7,50 euro. Dzieci do 4. roku życia podróżują bezpłatne, natomiast te, które nie ukończyły 12 lat, otrzymują 50% ulgę. Dodatkowo, wyłącznie w relacji Kuźnica Białostocka – Grodno lub odwrotnej, podróżni posiadający Kartę Polaka mogą nabyć bilet w specjalnej cenie. Zryczałtowana opłata za przejazd w jedną stronę wynosi 4 euro. Bilety w ramach ofert specjalnych są dostępne wyłącznie w kasach biletowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Konwencja Razem dla Suwałk Czesława Renkiewicza: Od 45 lat jestem w jednej partii, która nazywa się Suwałki

W czwartek, 29 lutego, w sali konferencyjnej Parku Naukowo-Technologicznego...

W cieniu „Przesmyku Suwalskiego”. Suwałki walczą o konkurencyjność

W piątek, 23 lutego w Suwałkach odbyło się kluczowe...

Kontrowersje wokół nowego logo Suwałk: Mieszkańcy przeciwni zmianom, Miś Uśmich powróci

Sprawa odświeżonego Systemu Identyfikacji Wizualnej Miasta Suwałki, który kosztował...

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk?

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w...