Reklama

„Komos” w suwalskim „Kinie konesera”. Wygraj bilety

Data:

- Reklama -

„Kosmos” – ostatni film Andrzeja Żuławskiego i zarazem pierwszy od 15 lat, zostanie zaprezentowany w „Cinema Lumiere” w ramach cyklu „Kino konesera” we wtorek, 13 września o godz. 18.30.

Po wakacjach powraca „Kino konesera” – cykl filmowy, w którym obejrzeć można ambitne produkcje, goszczące na festiwalach, doceniane przez krytyków i widownię, ale wymagające innego typu uwagi niż produkcje komercyjne.

Otwarciem cyklu będzie „Kosmos”, nagrodzony za reżyserię w Locarno film oparty na twórczości Witolda Gombrowicza. – Byłem naprawdę zaskoczony, kiedy po tych wszystkich latach nieobecności wszedłem na scenę i 2 tys. osób biło mi brawo. Jakby te wszystkie lata samotności nie istniały – powiedział dziennikarzom w Locarno Andrzej Żuławski.

Kadr z filmu "Kosmos". Materiały dystrybutora.
Kadr z filmu „Kosmos”. Materiały dystrybutora.

Widzowie i krytycy orzekli zgodnie, że to jeden z najlepszych filmów Żuławskiego. To film, który „portretuje proces twórczy jako formę szaleństwa” – pisał krytyk Indiewire.com. „Hollywood Reporter” nazwał obraz „metafizyczną komedią”, „Le Temps” – filmem, który „nie jest irytujący, tylko prowokujący i zagmatwany”.

Uwspółcześniona adaptacja „Kosmosu” Gombrowicza opowiada o tym, jak Witold i Fuks udają się do prywatnego pensjonatu. Jeden nie zdał egzaminów na prawie, drugi porzucił pracę u paryskiego projektanta. W zdawałoby się spokojnym miejscu dochodzi do dziwnych sytuacji. Wróbel zawieszony na sznurku, dziwne znaki w ogrodzie czy zniekształcone usta pokojówki skrywają tajemnicę. Nie tylko intrygująca zagadka zaprząta głowę Witolda – zakochuje się on bez pamięci w zamężnej kobiecie. Do czego to wszystko doprowadzi i kiedy zamiast wróbla zawiśnie człowiek?

„Kosmos”, scen. i reż. Andrzej Żuławski, na podstawie powieści Witolda Gombrowicza, zdj.: André Szankowski, muz.: Andrzej Korzyński, występują: Jonathan Genet, Johan Libereau, Sabine Azéma, Jean-François Balmer, Clémentine Pons, Victória Guerra. Francja 2015 r.

Na podst. materiałów dystrybutora. Patronem cyklu „Kino konesera” jest portal „Niebywałe Suwałk”.

Aby wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz filmu KOSMOS w Cinema Lumiere, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Do ilu filmów Andrzeja Żuławskiego muzykę skomponował Andrzej Korzyński? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl Konkurs rozstrzygnięty!

Szansę na wygraną mają osoby, które prawidłowej odpowiedzi udzielą jak najszybciej.

Kolejny pokaz w cyklu KINO KONESERA odbędzie się w CINEMA LUMIERE 27 września. Będzie to film GENIUSZ z udziałem Jude’a Law, Colina Firtha, Nicole Kidman i Laury Linney.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W cieniu „Przesmyku Suwalskiego”. Suwałki walczą o konkurencyjność

W piątek, 23 lutego w Suwałkach odbyło się kluczowe...

Wejdź do „Strefy interesów” – wygraj bilety do Cinema Lumiere

Od 22 marca kinomani będą mieli okazję przenieść się...

Romantyczna symfonia wkrótce w Cinema Lumiere. Wygraj bilety na „Miłość bez ostrzeżenia”

15 marca to data, którą wszyscy miłośnicy kina powinni...

Kontrowersje wokół nowego logo Suwałk: Mieszkańcy przeciwni zmianom, Miś Uśmich powróci

Sprawa odświeżonego Systemu Identyfikacji Wizualnej Miasta Suwałki, który kosztował...