Reklama

O biznesie z młodymi

Data:

- Reklama -

Jak rozmawiać o przedsiębiorczości z młodzieżą tak, aby jej nie zanudzić? Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego znalazła na to odpowiedź i zadbała, aby ponad pół tysiąca uczniów białostockich szkół ponadgimnazjalnych nie zasnęło podczas panelu, który został dla nich przygotowany na III Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku w dniu 23 września 2016 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Autor: Marcin Pogorzelski, Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego

Spotkanie pod nazwą Liderzy Przyszłości było nie tylko merytoryczne, ale też bardzo widowiskowe. Na scenie stanęli obok siebie: zespół taneczny Fair Play Crew; Marcin Joka – współtwórca edukacyjnego robota dla dzieci Photon; Marek Antoniuk i Katarzyna Wawrzeniuk, założyciele firmy RiftCat; drużyna futbolu amerykańskiego Primacol Lowlanders Białystok oraz stylistka i projektantka mody – Elwira Horosz.

Tematem spotkania były zagadnienia związane z pasją i przedsiębiorczością. Młodzi ludzie mogli się dowiedzieć, jak zacząć zarabiać na swoim hobby, jak stworzyć firmę bazując na pasji i zainteresowaniach oraz że ciężką pracą i zaangażowaniem można osiągnąć międzynarodowe sukcesy.

Tancerze z zespołu Fair Play Crew, którzy aktualnie powrócili z tournee po Chinach, opowiadali o konsekwencji w budowaniu własnej marki i o tym, że droga do sukcesu nie bywa usiana płatkami róży. Ale oprócz opowieści zaprezentowali także pokaz swoich umiejętności tanecznych oraz dali zgromadzonej młodzieży krótką lekcję tańca.

Po nich na scenie zaprezentował się Marcin Joka, współtwórca robota Photon. Mówił o tym, że siła sukcesu Photona tkwi w zespole. Przy okazji pochwalił się niedawną wizytą Photona u Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Kolejnym prelegentem był białostocki startup RiftCat, podbijający Stany Zjednoczone swoim oprogramowaniem do wirtualnej rzeczywistości, którego założycielami są Marek Antoniuk i Kasia Wawrzeniuk. Przekonywali oni młodych ludzi o tym, że warto wierzyć w siebie i zawierzyć swojej pasji. – Zawsze byłem bardzo słaby z matematyki – żartował Marek Antoniuk – maturę zdałem na poziomie minimum, a mimo to jestem programistą.

Ale prawdziwy pokaz siły i wiary w siebie dał zespół Primacol Lowlanders Białystok. W rytm muzyki, wśród dymu i światła na scenie pojawili się potężni faceci w swoich futbolowych ubraniach. Zrobiło to ogromne wrażenie na młodych ludziach. Jak mówiła jedna z uczestniczek: „ Na plecach poczułam ciarki”. I to musiała być prawda, ponieważ kiedy Prezes Klubu Rafał Bierć zapytał: „Kto chce dołączyć do klubu?”, na sali można było zobaczyć setki rąk uniesionych do góry.

Jako ostatnia wystąpiła Elwira Horosz, białostocka stylistyka i projektanta mody. Była żywym przykładem, że sukces w świecie mody można osiągnąć również pracując w tak małym mieście jakim jest Białystok (w porównaniu z europejskimi i światowymi stolicami mody). Spotkanie uświetnił pokaz najnowszej kolekcji mody Elwiry, a większość modelek stanowiły białostockie uczennice.

Spotkanie poprowadziła młodziutka dziennikarka radiowa i telewizyjna Sylwia Łuniewska.

Fot. Wojciech Oksztol, Wrota Podlasia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Mali przyrodnicy z Puńska kodują. Do przedszkola trafiły nawet roboty Photon

Po ponad 1250 godzinach zajęć w ramach programu „Mali...

Robot bawi i uczy. Zapisy trwają

Zabawy z robotami w Parku Naukowo-Technologicznym to już w...

Młodzi przedsiębiorcy z województwa podlaskiego bohaterami kampanii Cash Lajf Balans

Przykład firmy Photon i cukierni Słodko, założonych przez młodych,...

Z regionu: Zbuduj niesamowitą maszynę i wygraj indeks na Politechnikę Białostocką

Liczą się kreatywność, ciekawe zastosowania zasad fizyki oraz pasja...