Urodzony w Białymstoku Tomasz Bagiński, odebrał niedawno tytuł Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego, przyznawany osobom szczególnie zasłużonym dla budowania pozytywnego wizerunku regionu w Polsce i na świecie. W cyklu filmów „Legendy Polskie”, nad którymi rozpoczął pracę w 2015 roku, kilka dni temu pojawiła się kolejna produkcja z lokalnym akcentem.

UWAGA – FILM ZAWIERA TREŚCI NIEODPOWIEDNIE DLA DZIECI.

Fot. Materiały prasowe. Na zdj. Aleksandra Kasprzyk.
Fot. Materiały prasowe. Na zdj. Aleksandra Kasprzyk.

Twardowsky w poprzedniej części filmu zdołał uciec z Księżyca przed wysłanniczką piekieł. Boruta i jego kompanka nie dają łatwo za wygraną. Najnowsze zdobycze technologii kontra zdesperowany Polak objedzony kisielem. Zwycięzca może być tylko jeden!

Ta jesień będzie należała do bohaterów Legend Polskich. Premiera pierwszego filmu z nowej serii – „Twardowsky 2.0” miała miejsce 16 września. Do świetnie przyjętych bohaterów z opowieści “Smok” i “Twardowsky” dołączają kolejni z „Operacji Bazyliszek” i „Jagi”. Allegro zaprosiło do współpracy zespół znanych aktorów, m.in. Roberta Więckiewicza, Piotra Machalicę, Tomasza Drabka, Olafa Lubaszenko, Katarzynę Pośpiech oraz Pawła Domagałę.

Fot. Materiały prasowe. Na zdj. Robert Więckiewicz.
Fot. Materiały prasowe. Na zdj. Robert Więckiewicz.

Projektowi Legendy Polskie od początku towarzyszy duże zainteresowanie. W ciągu zaledwie kilkunastu tygodni w 2015 roku filmy „Smok” i „Twardowsky” wyświetlono ponad 6 mln razy. To imponujący wynik, jeśli porównamy go do ponad 8 mln widzów, jacy w 2015 roku przyszli do kin na wszystkie polskie filmy (źródło: Polski Instytut Sztuki Filmowej). Krótkometrażowe produkcje Legend Allegro zebrały tysiące pozytywnych komentarzy internautów.

Kilka kolejnych miesięcy intensywnej pracy zaowocowało sequelem “Twardowsky’ego” i dwoma nowymi historiami, w których znów pojawiają się dobrze znane postacie wyjęte prosto z kultury naszych przodków. – Pierwszymi Legendami podnieśliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Dlatego w pracę nad nowymi filmami włożyliśmy dwa razy więcej energii i czasu, stawiając na współpracę z najlepszymi twórcami kultury: pisarzami, scenarzystami i aktorami. Stworzyliśmy coś niepowtarzalnego, ponieważ w takim składzie te osoby nie miały okazji jeszcze ze sobą współpracować. Mam nadzieję, że efekt zaskoczy wszystkich – mówi o projekcie Marcin Dyczak, dyrektor marketingu Allegro.

allegro_legendy_polskie_twardowsky_2_0_06

Nowe postacie, grane przez Tomasza Drabka i Piotra Machalicę pojawiają się już w filmie „Twardowsky 2.0”. Piotr Machalica przyjął propozycję zagrania w Legendach Polskich bez wahania. – Znałem prace Tomka, więc byłem oczywiście bardzo przychylnie nastawiony. Poza tym temat, czyli legendy polskie i Twardowski brzmiał jak zapowiedź ciekawej przygody. Pierwsza część ma przecież absolutnie światowy poziom – mówi Piotr Machalica. – Mam za sobą współpracę ze wspaniałą, profesjonalną w każdym calu ekipą oraz – świadomie użyję tego określenia – świetnym reżyserem. Praca w takiej atmosferze i z takimi ludźmi – to marzenie. Bardzo jestem ciekaw efektów tej współpracy i nie mogę się już doczekać, kiedy zobaczę gotowy projekt – dodaje.

Dla reżysera Tomasza Bagińskiego praca nad kolejnymi odsłonami projektu to duże wyzwanie. – Kontynuacje zawsze niosą ogromne ryzyko, ale jednocześnie wydaje mi się, że przy pierwszych Legendach zrobiliśmy coś na tyle unikatowego, że zostawienie tego i nie pójście za ciosem byłoby grzechem. Nie wiemy wciąż czy Legendy to był jednorazowy strzał, czy może coś, co ma większy potencjał. To się okaże dopiero po pokazaniu nowych filmów publiczności – zaznaczył.

allegro_legendy_polskie_twardowsky_2_0_11

Pierwszą okazją do konfrontacji z widzem będzie premiera dalszych przygód Twardowsky’ego. „Operacja Bazyliszek” ujrzy światło dzienne w listopadzie br. Poznamy Kołodzieja, jednego z ostatnich Piastów, który żyje współcześnie i nawet nie wie o tym, że jest przedstawicielem najstarszego rodu. Pojawi się też Rzepicha oraz specjalny oddział ABW do zwalczania zjawisk paranormalnych. Z kolei w „Jadze”, która ukaże się w grudniu, twórcy zamierzają wykreować postać potężnej zielarki – dziewczyny, która swoją mocą będzie w stanie pokonać samodzielnie oddział antyterrorystów.

Obsada
Twardowsky 2.0: Robert Więckiewicz, Aleksandra Kasprzyk, Tomasz Drabek, Piotr Machalica

UWAGA – FILM ZAWIERA TREŚCI NIEODPOWIEDNIE DLA DZIECI.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj