Ze wsparcia finansowego Reso Europa Service korzystają w Suwałkach „Akademia 2012” Wojciecha Kowalewskiego i SL SALOS, którego prezesem jest Dariusz Ułanowicz. Dziś obaj podpisali z Bronisławem Woźnialisem aneksy do porozumień związanych ze sponsoringiem.

Autor: Iwona Danilewicz

W siedzibie Reso Europa Service w Suwałkach, mieszczącej się w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód pojawili się w czwartek, 29 września przedstawiciele zawodników obu klubów – Akademii i SALOS-u wraz z Wojciechem Kowalewskim i Dariuszem Ułanowiczem. Od niedawna Reso jest sponsorem tytularnym żeńskiej drużyny piłkarskiej „Akademii 2012”, grającej na boisku jako „Reso Akademia 2012”. Przeczytaj więcej w wywiadzie z Wojciechem Kowalewskim, założycielem „Akademii”.

Jak podkreślił podczas konferencji prasowej Bronisław Woźnialis, prezes Reso Europa Service – współpraca ze sportowymi stowarzyszeniami trwa już od roku. Dzięki umowom sponsoringowym międzynarodowa spółka ma swój udział w wychowaniu dzieci i młodzieży poprzez aktywność fizyczną. Rozwój młodych ludzi i podwyższanie poziomu ich umiejętności kosztuje, a zdarza się często, że bez dodatkowego wsparcia ten postęp nie jest możliwy. – Zależy nam na tym, by stworzyć młodzieży jak najlepsze warunki do rozwijania ich pasji – zaznaczył Wojciech Kowalewski.

O tym, że młodzi zawodnicy zwykle potrzebują pozytywnego impulsu, by zacząć odnosić sukcesy, świadczą efekty treningów, rozgrywek i turniejów, takich jak choćby ten, w którym ostatnio suwalski SALOS – za postawę zawodników i promowane przez nich wartości – otrzymał Puchar Prezydenta RP.

Udział w sponsorowaniu sportu to dla Reso „projekt pilotażowy”, wpisujący się w nowe założenia strategii firmy. – Bardzo istotne jest dla nas wspieranie działalności masowych w danym rejonie, w tym przypadku na Suwalszczyźnie – dodał Bronisław Woźnialis, przypominając, że Reso stworzyło również propozycję dla dorosłych, którzy cenią sportową aktywność. Miejskie Święto Biegania – Reso 10,5 cieszyło się wielkim zainteresowaniem – impreza doczeka się kontynuacji. – Otrzymałem zgodę na przedłużenie gwarancji finansowania wydarzenia do 2020 roku – poinformował podczas spotkania prezes Reso. Bronisław Woźnialis nie ukrywał też, że wsparcie młodego sportu to dla spółki próba „wychowania klienta na przyszłość” i ważne działanie wizerunkowe.

Reso Europa Service, firma działająca od 2005 roku, prowadzi działalność w zakresie sprzedaży produktów ubezpieczeniowych i likwidacji szkód. W ciągu 11 lat firma obsłużyła 2 mln klientów. Firma współpracuje z ponad 4 tys. pośredników ubezpieczeniowych w całym kraju.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

Leave a Reply