Reklama

Suwałki: spotkanie branży surowców wtórnych

Data:

- Reklama -

Przedsiębiorcy nie tylko z Litwy, ale również z Białorusi, którzy zajmują się gospodarką odpadami, przyjadą w czwartek, 29 września do Suwałk, aby spotkać się ze swoimi odpowiednikami z Polski. Przy okazji wezmą udział Międzynarodowej Konferencji Branży Surowców Wtórnych, którą współorganizuje Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach.

W czwartek do suwalskiego parku przyjedzie blisko 130 przedsiębiorców zza wschodniej granicy. Powodem zorganizowania spotkania jest m.in. zainteresowanie zmieniającym się kierunkiem polityki odpadami w Polsce, a także ciekawymi rozwiązaniami wprowadzanymi przez polskie firmy w obszarze selektywnej zbiórki odpadami.

Poza dużymi firmami zajmującymi się zbiórką odpadów, do Suwałk przyjadą również przedsiębiorcy, specjalizujący się w konkretnym bardzo wąskim działaniu np. przerabiają odpady gumowe, elektroniczne, papierowe czy plastikowe.

– Organizowane wydarzenie to doskonała okazja do pozyskania partnerów biznesowych oraz do wymiany doświadczeń obu stron – mówi Rafał Peszka, prezes Parku Naukowo-Technologicznego P-W w Suwałkach.

Do wzięcia udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele Ministerstwa Środowiska Republiki Litewskiej, przedstawiciel Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przedstawiciel Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.

Organizatorem wydarzenia jest Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach oraz Stowarzyszenie Litewskich Regionalnych Ośrodków Gospodarki. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Ramowy program wydarzenia dostępny jest w naszym kalendarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Przy Multishopie sterty śmieci. Młodzi suwalczanie interweniują

Grupa młodych suwalczan złożyła wniosek do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony...

Nowa instalacja do doczyszczania odpadów będzie kosztować ponad 28 mln zł

Do końca roku w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Suwałkach...

10 filmów rywalizuje o nagrody Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo

O piętnaście tysięcy złotych powalczą w konkursie filmów krótkometrażowych...

#Wajdananowo: Zapisz się na warsztaty filmowo-multimedialne

Jeśli jesteś ciekaw, jak lepiej grać, reżyserować, napisać scenariusz,...