Suwałki: spotkanie branży surowców wtórnych

0
333
PNT_Suwalki
Fot. arch. Niebywałe Suwałki.

Przedsiębiorcy nie tylko z Litwy, ale również z Białorusi, którzy zajmują się gospodarką odpadami, przyjadą w czwartek, 29 września do Suwałk, aby spotkać się ze swoimi odpowiednikami z Polski. Przy okazji wezmą udział Międzynarodowej Konferencji Branży Surowców Wtórnych, którą współorganizuje Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach.

W czwartek do suwalskiego parku przyjedzie blisko 130 przedsiębiorców zza wschodniej granicy. Powodem zorganizowania spotkania jest m.in. zainteresowanie zmieniającym się kierunkiem polityki odpadami w Polsce, a także ciekawymi rozwiązaniami wprowadzanymi przez polskie firmy w obszarze selektywnej zbiórki odpadami.

Poza dużymi firmami zajmującymi się zbiórką odpadów, do Suwałk przyjadą również przedsiębiorcy, specjalizujący się w konkretnym bardzo wąskim działaniu np. przerabiają odpady gumowe, elektroniczne, papierowe czy plastikowe.

– Organizowane wydarzenie to doskonała okazja do pozyskania partnerów biznesowych oraz do wymiany doświadczeń obu stron – mówi Rafał Peszka, prezes Parku Naukowo-Technologicznego P-W w Suwałkach.

Do wzięcia udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele Ministerstwa Środowiska Republiki Litewskiej, przedstawiciel Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przedstawiciel Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.

Organizatorem wydarzenia jest Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach oraz Stowarzyszenie Litewskich Regionalnych Ośrodków Gospodarki. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Ramowy program wydarzenia dostępny jest w naszym kalendarzu.

Leave a Reply