Reklama

Suwalskie III Liceum Ogólnokształcące ma już 25 lat (foto)

Data:

- Reklama -

Życzenia, gratulacje, kwiaty, przemówienia gości i prezentacje uczniów towarzyszyły w piątek, 16 września uroczystemu jubileuszowi 25-lecia III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach. Dyrektor szkoły, Alicja Węsierska-Kwiecień odebrała też od wiceprezydenta Suwałk, Łukasza Kurzyny czek na 10 tys. złotych – z przeznaczeniem na zakupy potrzebnego sprzętu lub materiałów dydaktycznych.

W trakcie uroczystości głos zabrali m.in.: poseł Bożena Kamińska, Leszek Dec, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który przybył na jubileusz z listem od wiceministra MSWiA, Jarosława Zielińskiego, z którego inicjatywy III LO zostało powołane do życia. Gratulacje i życzenia dyrekcji oraz kadrze złożyli również: kurator oświaty, Jadwiga Mariola Szczypiń oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach, Zdzisław Przełomiec.

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach to najwyższa szkoła w mieście – na co zwróciła uwagę podczas swojego wystąpienia suwalska radna, Anna Ruszewska. III LO, utworzone 31 lipca 1991 i zlokalizowane wówczas w starym budynku przy ul. Wigierskiej, od 1994 roku zajmuje budynek przy ul. Noniewicza, sąsiadujący z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. w Suwałkach. Niedawno szkoła dosłownie „zmieniła swoje oblicza” – zakończyła się kosztowna termomodernizacja budynku połączona z wymianą okien.

W tej chwili w murach szkoły wiedzę zdobywa 500 uczniów, z którymi pracuje 40 nauczycieli. Od ubiegłego roku szkolnego III LO jest szkołą z oddziałami dwujęzycznymi.

Więcej o szkole, jej historii, nauczycielach, sukcesach i bieżącej działalności można znaleźć na stronie internetowej: www.zs1.suwalki.edu.pl

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Bulwary czeka rozbudowa, więc nowa ścieżka rowerowa powstanie

O budowę nowej ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Czarna Hańcza...

Kolejna ścieżka rowerowa powstanie wzdłuż Czarnej Hańczy?

Suwałki mają ogromny potencjał do rozwoju infrastruktury dla pieszych...

Kolejne drzewa na bulwarach. Sadziły je dzieci, sadziła i młodzież

Za nami akcja sadzenia drzewa na bulwarach nad Czarną...

Zmienili układ sił w Radzie Miejskiej, ale „nie chcą robić rewolucji”

Prezydencki klub "Łączą nas Suwałki" nie ma już większości...