Reklama

Suwalskie III Liceum Ogólnokształcące ma już 25 lat (foto)

Data:

- Reklama -

Życzenia, gratulacje, kwiaty, przemówienia gości i prezentacje uczniów towarzyszyły w piątek, 16 września uroczystemu jubileuszowi 25-lecia III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach. Dyrektor szkoły, Alicja Węsierska-Kwiecień odebrała też od wiceprezydenta Suwałk, Łukasza Kurzyny czek na 10 tys. złotych – z przeznaczeniem na zakupy potrzebnego sprzętu lub materiałów dydaktycznych.

W trakcie uroczystości głos zabrali m.in.: poseł Bożena Kamińska, Leszek Dec, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który przybył na jubileusz z listem od wiceministra MSWiA, Jarosława Zielińskiego, z którego inicjatywy III LO zostało powołane do życia. Gratulacje i życzenia dyrekcji oraz kadrze złożyli również: kurator oświaty, Jadwiga Mariola Szczypiń oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach, Zdzisław Przełomiec.

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach to najwyższa szkoła w mieście – na co zwróciła uwagę podczas swojego wystąpienia suwalska radna, Anna Ruszewska. III LO, utworzone 31 lipca 1991 i zlokalizowane wówczas w starym budynku przy ul. Wigierskiej, od 1994 roku zajmuje budynek przy ul. Noniewicza, sąsiadujący z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. w Suwałkach. Niedawno szkoła dosłownie „zmieniła swoje oblicza” – zakończyła się kosztowna termomodernizacja budynku połączona z wymianą okien.

W tej chwili w murach szkoły wiedzę zdobywa 500 uczniów, z którymi pracuje 40 nauczycieli. Od ubiegłego roku szkolnego III LO jest szkołą z oddziałami dwujęzycznymi.

Więcej o szkole, jej historii, nauczycielach, sukcesach i bieżącej działalności można znaleźć na stronie internetowej: www.zs1.suwalki.edu.pl

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Razem dla Suwałk” tym razem o programie skierowanym do kobiet

W dniu 2 kwietnia na placu Marii Konopnickiej w...

Koalicja dla Suwałk również ma kandydata na prezydenta miasta. To Paweł Cichucki

Lista chętnych do fotela "lidera samorządu" w Suwałkach robi...

Koalicja dla Suwałk: Bożena Kamińska kandydatką do Rady Miejskiej

Do wyborów samorządowych pozostało 45 dni. Kolejny komitet -...

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk?

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w...