Reklama

Szukają najemców miejskich mieszkań

Data:

- Reklama -

Prawie 50 mieszkań w wielorodzinnym, 3-piętrowym budynku mieszkalnym, powstanie w sąsiedztwie Suwalskiego Ośrodka Kultury i aquaparku. To miejska inwestycja w ramach TBS. W tej chwili rozpoczął się nabór najemców lokali, który potrwa do 16 września.

Budowa bloku zlokalizowanego na działce przy ul. Pułaskiego rozpocznie się w IV kwartale 2016 roku. Będzie to budynek w stanie deweloperskim, wyposażony w windy osobowe, piwnice oraz miejsca parkingowe. Potencjalni najemcy mogą wybrać mieszkania dwu- lub trzypokojowe o metrażu od 45,08 m kw. do 64,82 m kw. W bloku powstanie 48 lokali mieszkalnych.

Inwestorem jest miejska spółka – Zarząd Budynków Mieszkalnych. Każdy z najemców będzie zobowiązany do wykupu lokalu w systemie ratalnym. W tej chwili ZBM przyjmuje zgłoszenia od osób zainteresowanych wykupem mieszkania. Trzeba jednak spełnić określone warunki – lokale w inwestycji to jeden z pomysłów ułatwienia młodym suwalczanom „usamodzielnienia się” – wnioskodawcami mogą być m.in.: studenci, osoby w wieku do 35 lat wychowujące dzieci, osoby z niepełnosprawnością. 

Kandydaci na nabywców – najemców lokali mieszkalnych zostaną wyłonieni przez Komisję Kwalifikacyjną w terminie do 30 września 2016 roku. Zgodnie z harmonogramem podpisanie umów przedwstępnych nastąpi w październiku. Przewidywany termin oddania budynku i lokalu mieszkalnego do użytku to IV kwartał 2017 r.

Zapoznaj się ze szczegółami ogłoszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

Suwalczanie odebrali klucze do nowych mieszkań komunalnych

W środę, 21 czerwca, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, symbolicznie...

Powstają kolejne mieszkania komunalne

Zakończył się remont kamienicy przy ulicy Sejneńskiej 22, gdzie...