Reklama

Szukają najemców miejskich mieszkań

Data:

- Reklama -

Prawie 50 mieszkań w wielorodzinnym, 3-piętrowym budynku mieszkalnym, powstanie w sąsiedztwie Suwalskiego Ośrodka Kultury i aquaparku. To miejska inwestycja w ramach TBS. W tej chwili rozpoczął się nabór najemców lokali, który potrwa do 16 września.

Budowa bloku zlokalizowanego na działce przy ul. Pułaskiego rozpocznie się w IV kwartale 2016 roku. Będzie to budynek w stanie deweloperskim, wyposażony w windy osobowe, piwnice oraz miejsca parkingowe. Potencjalni najemcy mogą wybrać mieszkania dwu- lub trzypokojowe o metrażu od 45,08 m kw. do 64,82 m kw. W bloku powstanie 48 lokali mieszkalnych.

Inwestorem jest miejska spółka – Zarząd Budynków Mieszkalnych. Każdy z najemców będzie zobowiązany do wykupu lokalu w systemie ratalnym. W tej chwili ZBM przyjmuje zgłoszenia od osób zainteresowanych wykupem mieszkania. Trzeba jednak spełnić określone warunki – lokale w inwestycji to jeden z pomysłów ułatwienia młodym suwalczanom „usamodzielnienia się” – wnioskodawcami mogą być m.in.: studenci, osoby w wieku do 35 lat wychowujące dzieci, osoby z niepełnosprawnością. 

Kandydaci na nabywców – najemców lokali mieszkalnych zostaną wyłonieni przez Komisję Kwalifikacyjną w terminie do 30 września 2016 roku. Zgodnie z harmonogramem podpisanie umów przedwstępnych nastąpi w październiku. Przewidywany termin oddania budynku i lokalu mieszkalnego do użytku to IV kwartał 2017 r.

Zapoznaj się ze szczegółami ogłoszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...

Trwa nabór kandydatów na wynajem mieszkań przy ul. Franciszkańskiej. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić

Prezydent Miasta Suwałk ogłosił nabór kandydatów na wynajem lokali...

Kolejny blok ZBM TBS powstanie przy ul. Franciszkańskiej

Będzie to budynek dwuklatkowy, całkowicie podpiwniczony, z windami, podziemnym...