Reklama

Gwiazda Rio nie wybrała AWF-u. Andrejczyk studiuje anglistykę

Data:

- Reklama -

Do grona studentów Uniwersytetu w Białymstoku dołączyła właśnie Maria Andrejczyk – reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich RIO 2016 w lekkiej atletyce, zdobywczyni 4. miejsca w rzucie oszczepem.

Źródło: Wrota Podlasia

We wtorek, 4 października prof. UwB dr hab. Robert Ciborowski przywitał znakomitą sportsmenkę w gronie swoich studentów. – Mam nadzieję, że to będzie dobry przykład na to, że ludzie, którzy odnoszą sukcesy również w sporcie mogą studiować, a my możemy im w tym pomagać, a przy okazji troszeczkę pogrzać się w blasku sukcesów sportowych. Mam nadzieję, że się pani nie zawiedzie, a my zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby mogła pani spokojnie poświęcać tak samo dużo czasu na sport, co i na studiowanie.

Na zdj. Maria Andrejczyk i prof. Robert CIborowski, źródło: Wrota Podlasia.
Na zdj. Maria Andrejczyk i prof. Robert CIborowski, źródło: Wrota Podlasia.

Maria Andrejczyk miała wiele propozycji z różnych uczelni, również tych zagranicznych. Dlaczego wybrała Białystok? Jak sama mówi, nie chce na razie zmieniać barw województwa ani trenera. – Jestem pewna swojego wyboru. Podjęłam go świadomie. I jestem z niego zadowolona – mówi. Na pytanie o kierunek, odpowiada: – Kiedyś marzyłam o architekturze, ale jestem świadoma tego, że ten kierunek bardzo ciężko pogodzić ze sportem, a ja jestem osobą, która poświęca się czemuś w stu procentach. Anglistyce będę mogła się poświęcić tak samo dużo czasu, co trenowaniu. Sport uczy dużej dyscypliny i dzięki temu potrafię sobie ułożyć dzień tak, żeby mieć czas na trening, naukę, zajęcia czy spotkania z przyjaciółmi – twierdzi lakkoatletka.

Maria Andrejczyk pochodzi z miejscowości Kukle. Jest medalistką Mistrzostw Polski młodzików, juniorów oraz młodzieżowców. Stawała na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. To też rekordzistka Polski juniorek: 62,11 m. (wynik ustanowiony 1 sierpnia 2015 roku w Cetniewie). Na Igrzyskach Olimpijskich RIO 2016 zdobyła 4. miejsce w rzucie oszczepem, ustanawiając jednocześnie rekord życiowy na 67,11 m, będący aktualnie rekordem Polski. Do medalu zabrakło jej 2 cm.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwałki ze statuetką podczas Gali Orlen Złote Kolce 2022

Suwałki, obok Torunia, Rzeszowa, Bielska-Białej, Radomia, Poznania, Łodzi, Bydgoszczy,...

Maria Andrejczyk nie awansowała do finału Mistrzostw Świata w Oregonie

Jak już wczoraj wspominaliśmy w mieście Eugene – położonym...

Tej nocy Maria Andrejczyk (za)walczy o awans do finału Mistrzostw Świata w amerykańskim Eugene

Tak się złożyło, że lekkoatletom zdarzył się nietypowy rok,...

„Rekordowy” ostatni dzień 98. PZLA Mistrzostw Polski. Postarał się o to Damian Czykier

Idealna sobota dla fanów lekkoatletyki – piękna pogoda, sportowcy...
%d bloggers like this: