Reklama

Obsługa kotła C.O. przez Internet

Data:

- Reklama -

W ostatnich latach kotłownie w naszych domach stają się coraz bardziej nowoczesnymi miejscami. Wszystko za sprawą urządzeń, w których tradycyjne rozwiązania zastępowane są przez nowe technologie. Już na etapie planowania budowy kotłowni warto zatem pomyśleć o doprowadzeniu do niej przyłącza internetowego – w istotny sposób ułatwi to bowiem późniejsze korzystanie z instalacji grzewczej.

Obecnie dostępne na rynku układy sterowania kotłami kotły C.O. w niewielkim stopniu przypominają urządzenia sprzed kilku lat. – Rozwój w tym segmencie postępuje na tyle szybko, że coraz więcej z nich pozwala na zarządzanie pracą instalacji w zasadzie z dowolnego miejsca na ziemi – mówi Marcin Kosakowski z firmy TIS Group, podlaskiego producenta kotłów na paliwa stałe.

I właśnie dla tych funkcjonalności warto pomyśleć o doprowadzeniu do kotłowni kabla internetowego. Kocioł, wyposażony w odpowiedni sterownik oraz moduł sieciowy ecoNET, można bowiem w dużej mierze obsługiwać zdalnie. – Dzięki temu za pośrednictwem podłączonego do sieci komputera, smartfona czy tabletu możemy nie tylko na bieżąco kontrolować parametry pracy kotła ale również je zmieniać np. regulacją temperatury czy pracą pomp i mieszaczy, a także zyskujemy bieżący podgląd stanów pracy regulatora – dodaje przedstawiciel TIS Group.

Wygodę takiego rozwiązania trudno jest przecenić. W ten sposób możemy przecież ogrzewać nasz dom także przebywając z dala od niego, stale kontrolując przy tym wszystkie najistotniejsze parametry.

Komfort użytkowania to jednak nie wszystko. Do tego dochodzi również pogłębiony i zaawansowany, zdalny serwis urządzeń, który wynika z faktu, iż moduł sieciowy pozwala na diagnostykę ewentualnych, pojawiających się podczas pracy problemów bez potrzeby przyjazdu do kotłowni. Dzięki temu możemy zaoszczędzić cenny czas zarówno klienta jak i serwisanta.

– Co ważne, o wszystkich wprowadzonych zmianach dostaniemy powiadomienie. Wszystkie powiadomienia wysyłane są na naszą skrzynkę mailową, nie ma więc możliwości, abyśmy przeoczyli jakąkolwiek ingerencję w nasz system centralnego ogrzewania – wyjaśnia Marcin Kosakowski, ekspert TIS Group. I dodaje: Dodatkowo, system rejestruje również kluczowe wszystkie ustawienia pracy regulatora, dzięki czemu zyskujemy dostęp do pełnej historii nie tylko wygenerowanych alarmów, ale również nastaw parametrów.

Przysłowiową wisienkę na torcie stanowi zaś możliwość spięcia modułu internetowego ze sterownikiem pokojowym EcoSTERTouch – panelem zdalnego sterowania pracą kotłów, pełniącym funkcję termostatu pokojowego oraz pozwalającym na regulację podstawowych funkcji urządzenia grzewczego, a także informującym o poziomie paliwa w zasobniku.

– Oczywiście urządzenia te działają niezależnie i dla prawidłowego funkcjonowania tych komponentów nie ma konieczności posiadania ich obu. Można bowiem zamontować sam EcoSterTouch lub zainstalować EcoNet – dodaje przedstawiciel TIS Group.

TIS Group to polski producent niezawodnych kotłów C.O. dedykowanych dla odbiorców indywidualnych oraz firm. Grupę TIS tworzą spółki zależne działające w Rosji, na Białorusi i krajach Bałtyckich. Firma posiada dwie fabryki – jedną na Białorusi i drugą w Lipsku koło Augustowa. TIS produkuje kotły C.O. od 2008 roku. Jej wyroby są obecne w tysiącach domów w krajach Bałtyckich, na Białorusi, Ukrainie czy w Rosji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wypalarka wysokiej klasy powstała w niedalekim Lipsku

Na polskim rynku pojawiła się nowa marka maszyn przemysłowych...

TIS Group otwiera nowy zakład

Znana przede wszystkim na wschodnich rynkach, Grupa TIS otwiera...