Olejek czy balsam do brody?

1
1730
broda, brodacze, kosmetyki do brody, Beardman

Z dnia na dzień środków do pielęgnacji brody jest coraz więcej. Jedno z najbardziej popularnych pytań zadawanych przez zarostowiczów: „Jaka jest różnica między masłem a balsamem do brody?” i “co jest dla mnie lepsze – balsam czy olej?”. Nadszedł czas, aby odpowiedzieć na te pytania.

Na początku należy rozważyć, czym w ogóle są te dwa środki. Olejek dla brody – mieszanka olejków eterycznych, która jest niezbędna dla pielęgnacji włosów i odżywiania skóry. To sprawia, że broda staje się miękka i “posłuszna”. Dodatkowo ma bardzo przyjemny zapach i daje zdrowy połysk. Ponieważ jest to mieszanina olejów, to dzięki temu łatwo i szybko wchłania się w skórę, zmniejsza swędzenie i wygładza włosy.

Teraz balsam do brody. Zawiera on także olejki eteryczne, które są zawarte w olejku do brody, ale poza tym do balsamu dodano wosk pszczeli. Balsam zapewnia trwałą strukturę włosów, a nawet pomaga ułożyć najbardziej niesforną brodę i zachować naturalny i estetyczny wygląd.

Niektórzy brodacze wykorzystują te środki oddzielnie, a inni – używają obu naraz. To już zależy od indywidualnych preferencji.

Do czego potrzebujemy oleju?

Attractive man with beard laughingJest to pierwszy niezbędny środek dla brodatych mężczyzn, ponieważ ma wiele korzystnych właściwości. Olej może być stosowany do dowolnej długości brody, począwszy od 10-dniowego zarostu.

Pomoże on zapewnić:

  • Miękkość brody;
  • Odżywiania włosów i skóry;
  • Zmniejszenie swędu;
  • Gęstość i połysk brody;
  • Zainteresuje kobiety niesamowitym aromatem.

Kiedy najlepiej używać balsamu zamiast olejka?

Dobre pytanie. Balsam do brody jest idealnym rozwiązanie, jeśli chcesz ułożyć najbardziej niesforną brodę. Balsam zapewnia stałą kontrolę wyglądu brody i pomaga zachować jej kształt przez cały dzień. Ze względu na fakt, że balsam ma bardziej zwartą konsystencję niż olej i otacza każdy włos, sprawia, że broda wizualnie jest gęstsza.

Olej dodaje trochę blasku brodzie, ale nie zatłuszcza, a jeśli ten blask jest czymś, za czym nie przepadasz, to właśnie balsam będzie najlepszym rozwiązaniem, gdyż tworzy on matowe pokrycie, a więc jest praktycznie niewidoczny. Balsam jest również używany do nieco krótszej brody dla właściwej pielęgnacji, jednak tutaj układanie włosów jest zbędne.

Balsam zapewnia:

  • Odżywiania włosów i skóry;
  • Gęstość;
  • Może on być stosowany jako lekki wosk do wąsów;
  • Przyjemny aromat.

Jak widać, te dwa produkty mają pewne podobieństwa, ale przynoszą różne rezultaty.

Podsumowanie

Olej do brody jest głównym produktem do pielęgnacji włosów i odżywienia skóry, pomaga zachować naturalny kształt brody. Balsam do brody nadaje pożądany kształt, oswaja niesforne włosy. Najlepiej owe środki stosować na wilgotne włosy – otwarte łuski włosów pochłaniają wszystkie składniki odżywcze.

DP
Balsamy do brody znajdziesz u Beardmana – beardman.pl/kategoria/balsamy-do-brody.

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz