Nadchodząca jesień nie musi być nudna i ponura! SuperPKS – nowa marka oferująca komfortowe przejazdy w atrakcyjnej cenie – wraz z redakcją Dziennika Internetowego „Niebywałe Suwałki” zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na „Najlepsze hasło promujące jesienne podróże autokarami SuperPKS”.

Jeśli jesteś kreatywny, twórczy, chcesz się wykazać, lubisz dzielić się z innymi swoimi pomysłami, a do tego uwielbiasz podróżować po Polsce – to konkurs ten skierowany jest właśnie do Ciebie.

Stwórz hasło promujące jesienne podróżowanie liniami nowej marki SuperPKS, pokaż jej pozytywne wartości, unikalny charakter, polskość, tradycję oraz nowoczesność. Nie zapomnij przy tym o właściwej dawce humoru. Konkurs startuje 3 października br. i trwać będzie przez kolejne 2 tygodnie. Propozycje haseł prosimy przesyłać na adres email: redakcja@niebywalesuwalki.pl

Na najbardziej kreatywnych konkursowiczów czekają nagrody, w postaci dwóch otwartych biletów na przejazd tam i z powrotem na trasie Suwałki – Warszawa. Sponsorem nagród jest PKS Suwałki.

Zanim weźmiesz udział w konkursie, przeczytaj REGULAMIN.

logo-superpks

pkssuwalki

niebywale-nowe-news-888

Poniżej przedstawiamy październikową ofertę na przejazdy liniami SuperPKS

Październikowe weekendy warto jeszcze spędzić na świeżym powietrzu. Wykorzystajmy ostatnie promienie słońca, aby zwiedzić ciekawe miejsca, znajdujące się w bliższej i dalszej okolicy. Gdy po letnich wczasach, nasz budżet nie jest już tak duży, szczególną uwagę zwróćmy na niedrogie rozwiązania, które pomogą nam zminimalizować koszty i w prosty sposób zorganizować podróż.

Podróż, w którą wybierzemy się SuperPKS-em, może być wygodną i o wiele tańszą alternatywą dla samochodu. Taka podróż daje także możliwość podziwiania pięknych, jesiennych pejzaży. Zaplanować jednodniowy lub weekendowy wypad oraz zminimalizować koszty możemy dzięki stronie www.superpks.pl, gdzie znajdziemy szczegółowy rozkład jazdy autobusów oraz pulę biletów w jesiennych promocyjnych cenach, zawsze tańszych niż na dworcu lub u kierowcy. Jeśli naszą wyprawę zaplanujemy z wyprzedzeniem uda nam się upolować bilety nawet za złotówkę! Mieszkańcy Podlasia mogą podróżować SuperPKS-em m.in. na trasach Warszawa – Suwałki, Warszawa – Elbląg – Trójmiasto.

5 miejsc polecanych przez SuperPKS, które warto odwiedzić niezależenie od pogody:

Pasłęk
Trasa: Suwałki – Pasłęk
Czas trwania podróży: 4 godziny 50 minut
Bilety w październikowe weekendy już od: 29 zł – cena regularna 48,00 zł

Pasłęk, SuperPKS, PKS Suwałki, Niebywałe Suwałki, Suwałki, #suwalki
Źródło: UM w Pasłęku.

Pasłęk to propozycja dla wszystkich zmęczonych zgiełkiem i pośpiechem dużego miasta. Tu czas zdecydowanie płynie wolniej. Pasłęk jest niewielkim miasteczkiem, ale jego historii i ilości zabytków mogą pozazdrościć znacznie większe, polskie miasta. Stare miasto, ratusz, zamek krzyżacki, brama młyńska, brama wysoka to absolutne znaki firmowe tej miejscowości. Istnieją przypuszczenia, że pasłęcki zamek kryje jeden z największych i najcenniejszych skarbów jakim jest bursztynowa komnata – może natknie się na nią, ktoś z mazowieckich turystów. Miejscowość, to również pamiątka po sprowadzonych tu przez Krzyżaków Holendrach, stąd poprzednia jego nazwa – Holland, która wśród tubylców obowiązuje do dziś.

Elbląg
Trasa: Suwałki – Elbląg
Czas trwania podróży: 5 godzin 20 minut
Bilety w październikowe weekendy już od: 29 złotych – cena regularna 48,00 zł

Wartą do rozważenia propozycją jest wycieczka do Elbląga. Miasto to jest przepięknie usytuowane na terenie dwóch krain geograficznych: Żuław Wiślanych oraz Wysoczyzny Elbląskiej. Nudzić się tu nie będą zarówno aktywni, jak i nieco bardziej leniwi turyści. W mieście zachwyca piękna zabudowa starego miasta, podzamcze, katedra Świętego Mikołaja oraz światowej klasy zabytek sztuki hydrotechnicznej – Kanał Elbląski, który łączy zachodnio-mazurskie jeziora z Zalewem Wiślanym i do dziś stanowi popularną trasę rejsów wycieczkowych. W samym sercu Żuław Wiślanych rozciąga się malowniczy krajobraz okolic Nowego Dworu Gdańskiego, które nizinne malownicze krajobrazy przypominają tereny Holandii, dlatego nie bez powodu teren ten nazywa się polskimi Niederlandami.

Gdańsk
Trasa: Bakałarzewo – Gdańsk
Czas trwania podróży: 6 godzin 6 minut
Bilety w październikowe weekendy już od: 34 zł – cena regularna 55,00 zł

Jednym z ciekawszych miejsc na spędzenie miłego weekendu jest gdański park im. R. Reagana, który położony jest na terenie największego parku w Trójmieście. Miejsce to jest przeznaczone dla koneserów spokoju i przyrody, ale także dla osób rządnych rozrywki i aktywnego spędzania czasu. Na terenie parku znajdują się dwa stawy wodne oraz tereny rekreacyjne: nowoczesne ścieżki rowerowe i skatepark. Ze względów bezpieczeństwa, cały obszar parku jest wyłączony z ruchu pojazdów silnikowych.

Kolejną propozycją jest centrum Hewelianum usytuowane w samym sercu Gdańska. To miejsce rekreacyjno–edukacyjne skierowane do dzieci, ale także i do dorosłych. Misją tego miejsca jest przede wszystkim popularyzacja nauki poprzez interaktywne i multimedialne wystawy, imprezy popularno-naukowe, które przybliżają tajniki wiedzy z zakresu fizyki i astronomii.

Nieopodal parku Oliwskiego znajduje się jeden z największych ogrodów zoologicznych w Polsce – Zoo Gdańsk Oliwa. Na obszarze 120 hektarów mieszkają zwierzęta ze wszystkich kontynentów. Są wśród nich takie, których populacje na wolności już właściwie nie istnieją. Już tylko tutaj spotkać można antylopy bongo, oryksy szablorogie, hipopotamy karłowate czy też wspaniałe kondory wielkie. Na terenie parku znajduję się także Kolejka Retro, dzięki której można odbyć wycieczkę po ogrodzie, podziwiając jego najpiękniejsze zakątki.

Molo w Brzeźnie to idealne miejsce na jesienne spacery. W pobliżu jest wiele atrakcyjnych miejsc takich jak ścieżki rowerowe, spacerowe, plaża, a także restauracje, w których można dobrze zjeść.

Lidzbark Warmiński
Trasa: Suwałki – Lidzbark Warmiński
Czas trwania podróży: 3 godziny 35 minut
Bilety w październikowe weekendy już od: 24 zł – cena regularna 39 zł

Lidzbark Wamiński, SuperPKS, PKS Suwałki, Niebywałe Suwałki, Suwałki, #suwalki
By Semu – Praca własna, CC BY-SA 3.0

Lidzbark Warmiński to miasto położone między dwiema rzekami Łyną i Symsarną, przez kilka stuleci uchodziło za stolicę Warmii i siedzibę biskupów warmińskich. Do dzisiaj zachowały się bogate pamiątki przeszłości tego miasta takie jak zamek biskupów warmińskich, XIV–wieczny kościół farny czy też Wysoka Brama. Lidzbark to jednak nie tylko zabytki, a także, a może przede wszystkim – przyroda, niezwykle czysta, z którą można obcować na co dzień, korzystając z wytyczonych szlaków pieszych i rowerowych. Do dyspozycji turystów są także szlaki kajakowe, których przemierzanie jest prawdziwą przyjemnością i niepowtarzalna przygodą.

Atrakcją miasta są niewątpliwie jeziora, a w śród nich Jezioro Blanki, Jezioro Symsar i jezioro Wielochowskie. W okolicy nie brakuje także okolicznych gospodarstw agroturystycznych, które są również ciekawą propozycją na spędzenie weekendu w rodzinnym gronie.

Warszawa
Trasa: Augustów – Warszawa
Czas trwania podróży: 4 godziny 45 minut
Bilety w październikowe weekendy już od: 15 zł – cena regularna 38,00 zł

Centrum Nauki Kopernik to szczególne miejsce na mapie turystycznej Warszawy. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że wiek odwiedzającego nie odgrywa tutaj absolutnie żadnej roli. Atrakcje przewidziane są dla turystów w przedziale wiekowym od 3 do 100 lat, bo przecież nauka nie pyta o wiek, a ciekawość to stan umysłu. To miejsce niezwykłe. Jakość i wielkość ekspozycji robią wrażenie, jednak wizytę indywidualną trzeba dobrze zaplanować – są dni, kiedy liczba wycieczek nie sprzyja swobodnemu zwiedzaniu. W ramach Centrum działa również Planetarium Niebo Kopernika, w którym specjalny projektor gwiazdowy jest w stanie wyświetlać nawet 20 milionów gwiazd. W repertuarze Planetarium nie brakuje pokazów i filmów nawet dla najmłodszych dzieci (od 3 lat). To miejsce, w którym możecie wybrać się w fascynującą podróż „do gwiazd”.

Muzeum Łazienki Królewskie nazywane są „najszczęśliwszym miejscem w Warszawie”. Można tu odpocząć, obserwując przyrodę, a przy okazji pogłębić swoją wiedzę na temat oświeceniowej myśli. Zobaczyć warto: Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię, Biały Domek. Szczególnym miejscem są także ogrody z pięknymi alejkami i ścieżkami. Wśród nich jest Ogród Królewski, Ogród Myśliwski, a także Ogród Chiński. W pobliżu dostępna jest także strefa leżakowania.

Na obrzeżach miasta czeka na dzieci i młodzież odlotowa atrakcja i to w sensie dosłownym. W tunelu aerodynamicznym FLYSPOT możecie poznać czym jest swobodne unoszenie się w powietrzu. Niezwykle miła ekipa Flyspot dba o bezpieczeństwo i bezstresowe „latanie”. Amatorami tej rozrywki są nawet 3 letnie dzieci.

Szczegóły związane z zakupem biletów online zawiera regulamin sprzedaży SuperPKS, znajdujący się na stronie www.superpks.pl. Do podanych cen należy doliczyć opłatę transakcyjną, wynoszącą do 10% wartości biletu i nie więcej niż 5 zł.

SuperPKS to projekt realizowany od marca 2016 przez grupę doświadczonych, polskich przewoźników z różnych regionów Polski oraz firmę nowych technologii Teroplan S.A. Pasażerowie mogą liczyć na wysoki standard i komfort podróżowania nowoczesnymi autokarami wyposażonymi m.in. w darmowe wi-fi i klimatyzację. Wybierając podróż marką SuperPKS, pasażerowie mają możliwość zakupu biletów na stronie www.superpks.pl w promocyjnych cenach – zawsze taniej niż na dworcu czy u kierowcy. 

4 KOMENTARZE

  1. Czy można przewozić rowery? Kupiliśmy w media expert na wyprzedaży bo niby po sezonie taniej i zamierzamy jeździć gdzies dalej, tylko nie autem bo nie mamy 😛

  2. Ja sobie kupiłem. Nie wierze w to ze wygram, lepiej zarobić i kupić niż tracić czas na konkursy.

  3. Próbowałem wygrać wiele rzeczy i nie za bardzo mi to wychodziło. Ostatni był rower na fb Indiany. W PKS też podjąłem próbe sił…. 😛

Dodaj komentarz