Reklama

Bliżej budowy ulicy Staniszewskiego

Data:

- Reklama -

Suwalski samorząd liczy na 2,8 mln zł dofinansowania. Tyle pieniędzy może w przyszłym roku wpłynąć do kasy miasta na rozbudowę ul. Staniszewskiego.

Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku

Inwestycja znalazła się na 4. miejscu wstępnej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 5 600 000 zł.  Na wysokim, 9. miejscu znalazł się też wniosek Starostwa Powiatowego w Suwałkach na przebudowę tej samej drogi: od granic administracyjnych miasta do Płociczna.

– Wspólnie z suwalskim starostwem i gminą Suwałki przygotowaliśmy wnioski związane z dofinansowaniem przebudowy ul. Staniszewskiego aż do samego Płociczna. Wstępna wysoka ocena pozwala mieć nadzieję, że w przyszłym roku uda zrealizować się obie inwestycje. Dzięki temu kosztem blisko 9 milionów złotych powstanie zupełnie nowa droga do Płociczna wraz z oświetleniem i ścieżką rowerową – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, który dodaje, że inwestycja jest możliwa dzięki dobrej współpracy suwalskiego samorządu ze Starostwem Powiatowym i Gminą Suwałki.

Ulica Staniszewskiego w Suwałkach to jedna z dróg, która prowadzi w kierunku Wigierskiego Parku Narodowego. W sąsiedztwie tej ulicy powstaje również aktualnie nowe osiedle domów jednorodzinnych. Ta droga to bardzo popularny odcinek wśród rowerzystów.

W ramach ogłoszonego w dniu 1 sierpnia 2016 r. naboru wniosków do programu samorządy z terenu województwa podlaskiego złożyły do dofinansowania na rok 2017 ogółem 113 wniosków na przebudowę, budowę lub remont ok. 234 km dróg lokalnych, w tym 109 km dróg powiatowych i 125 km dróg gminnych. Na dofinansowanie dróg powiatowych zgłoszono zapotrzebowanie na dotację w kwocie ok. 50,0 mln zł, natomiast na drogi gminne wnioskowana kwota dofinansowania wyniosła ok. 73,1 mln zł.

Z ogólnej liczby 113 wniosków – do oceny merytorycznej zakwalifikowano 98 wniosków, natomiast odrzucono 9 wniosków, które uzyskały negatywną oceną formalną i 6 wniosków złożonych jako ponadlimitowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto planuje zakup kolejnego „elektryka”

Miasto Suwałki w najbliższych latach zainwestuje w infrastrukturę komunikacyjną...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...