Niesamowite wrażenia wizualne, znakomicie przygotowani tancerze, ale też drobne potknięcie – „Royal Russian Ballet” zabrał suwalską publiczność w podróż przez bajkową Krainę Słodyczy w „Dziadku do orzechów”.

Jeden z najpiękniejszych baletów – „Dziadek do orzechów” publiczność obejrzała w poniedziałkowy wieczór, 28 listopada na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury. Tancerze „Royal Russian Ballet” przyjechali do Suwałk po raz trzeci – podczas wcześniejszych tras zaprezentowali „Jezioro Łabędzie” oraz balet „Romeo i Julię”.

Ostatni wieczór należał jednak do jednej z najpiękniejszych, klasycznych historii związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Baletowa opowieść o Klarze, Dziadku do orzechów – Księciu i konstruktorze zabawek należy do kanonu tanecznego na świecie. Nie tylko za sprawą Tańca Wieszczki Cukrowej czy Walca kwiatów, ale też charakterystycznej muzyki Piotra Czajkowskiego.

W głównych rolach wystąpili: Iryna Klyuyeva oraz Anatolii Khandazhevskiy, soliści „Royal Russian Ballet”. Balet to trudna dziedzina aktywności artystycznej. Nawet najlepszym zdarzają się potknięcia, w Suwałkach nie wpłynęły jednak na gorące przyjęcie artystów. Publiczność podziękowała wszystkim tancerzom „Royal Russian Ballet” owacjami na stojąco.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj