Reklama

Irminy Liszkowskiej „Szczebel do Kariery”

Data:

- Reklama -

„Szczebel do Kariery” to nagroda specjalna, którą młoda aktorka z Suwałk, Irmina Liszkowska zdobyła podczas 31. Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w terminie 25-27 listopada. 31. odsłona Toruńskich Spotkań okazała się wyjątkowo szczęśliwa dla Irminy Liszkowskiej, która odniosła kolejny sukces z monodramem „Sonia Marmieładowa” w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz. Młoda aktorka otrzymała nagrodę specjalną – „Szczebel do Kariery”, którą honoruje się najlepszych aktorów nurtu nieprofesjonalnego.

W Toruniu podczas Spotkań Teatrów Jednego Aktora na scenie występowali również aktorzy profesjonalni, m.in. Dorota Stalińska i Janusz Gajos – w sekcji pozakonkursowej. Publiczność obejrzała na scenie „Zofię” w wykonaniu Małgorzaty Pieńkowskiej z Teatru Powszechnego w Warszawie, która okazała się najlepsza i zdobyła główną nagrodę. Jury doceniło fakt, iż aktorka „w niezwykle subtelny, a zarazem poruszający sposób ukazała głęboką samotność i cierpienie matek tracących swoje dzieci”.

irmina_szczebel
Na zdj. Irmina Liszkowska.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W grudniu „Spotkania z Monodramem”. Wygraj zaproszenie na monodram aktorki Agnieszki Przepiórskiej

Międzynarodowe Spotkania z Monodramem "O Złotą Podkowę Pegaza" to...

Świętowanie XXX-lecia Raz, Dwa, Trzy – także w Suwalskim Ośrodku Kultury

Opisując piątkowy (25 listopada) koncert w SOK-u, posłużyć się...

Koncert pełen emocji. Zespoły „Rysa” i „Susz” wystąpiły w SOK-u

Letnie koncerty, na świeżym powietrzu, mają swój wyjątkowy klimat....
%d bloggers like this: