Reklama

Kierunek Wschód – poznaj rynek kazachski

Data:

- Reklama -

W Parku Naukowo-Technologiczny w Suwałkach 17 listopada rozpocznie się cykl spotkań pod hasłem przewodnim: Kierunek Wschód. Pierwsze spotkanie zostanie poświęcone rynkowi kazachskiemu.

Źródło: PNTPW

W trakcie organizowanego przy współpracy z Polsko – Kazachstańskiej Izbą Handlowo – Przemysłowej spotkania omówiona zostanie charakterystyka rynku kazachskiego, możliwości wymiany handlowej na linii Polska – Kazachstan oraz metody komunikacji z przedsiębiorcami z Kazachstanu. Ponadto, poruszone zostaną zagadnienia dotyczące aspektów kulturowych w relacjach z kontrahentami z rynku kazachskiego.

Republika Kazachstanu  leży częściowo w Azji i częściowo w Europie, powstała w 1991 w wyniku rozpadu Związku Radzieckiego, które graniczy z Chinami, Kirgistanem, Turkmenistanem, Uzbekistanem oraz Federacją Rosyjską. Przyrost PKB w ostatnich latach oscyluje wokół wartości 6%, obroty handlu wewnętrznego powiększają się z roku na rok o kilkanaście procent. Stałe wydobycie ropy naftowej gwarantuje utrzymanie tendencji wzrostowej. Takie prognozy, połączone z praktycznym brakiem w tym kraju firm produkujących towary z sektora FMCG, czynią Kazachstan bardzo interesującym miejscem ekspansji dla polskich przedsiębiorców. Rynek kazachski jest najbardziej zainteresowany branżami: przemysłem rolno-spożywczym, meblarskim, budowlanym, maszynowym — produkcją ciągników i przemysłem wydobywczym.

Uczestnictwo w seminarium poświęconym rynkowi kazachskiemu jest bezpłatne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń. W celu uczestnictwa w warsztatach należy wypełnić kartę zgłoszenia i przesłać ją na adres: een@park.suwalki.pl

Spotkanie poprowadzi Piotr Guzowsk, prezes Polsko-Kazachstańskiej Izby Handlowo-Przemysłowej. Seminarium rozpocznie się o godz. 10.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...