Reklama

Priorytet – bezpieczeństwo

Data:

- Reklama -

Omówienie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa podlaskiego, funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i roli policjanta, jako funkcjonariusza, który ma dbać o bezpieczeństwo oraz podkreślenie ważnej roli elementów odblaskowych w zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym – to główne zagadnienia, poruszone przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku na odprawie służbowej w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach.

Źródło KMP w Suwałkach

Dzisiaj Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Zastępca Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, mjr SG Andrzej Stasiulewicz oraz Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, st. brygadier Jarosław Wendt i Podlaski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego, Robert Żołnierowicz wzięli udział w odprawie służbowej z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. W spotkaniu uczestniczył również kapelan suwalskich policjantów, Ksiądz Prałat mjr Krzysztof Kaczyński.

Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński po powitaniu przybyłych na odprawę podkreślił, że aby odnieść sukces na kanwie bezpieczeństwa i porządku publicznego, niezbędna jest współpraca wszystkich służb i społeczeństwa. Podziękował przedstawicielom zebranych służb, że potrafią współdziałać, co sprawdziło się podczas zabezpieczenia tegorocznych Światowych Dni Młodzieży oraz Szczytu NATO.

Fot. KMP w Suwałkach.
Fot. KMP w Suwałkach.

W dalszej części wystąpienia Sekretarz Stanu w MSWiA wręczył podziękowania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Błaszczaka funkcjonariuszom, którzy brali udział w zabezpieczeniu porządku i bezpieczeństwa publicznego podczas Światowych Dni Młodzieży oraz Szczytu NATO oraz nagrody za szczególne osiągnięcia w służbie i poza służbą Zastępcy Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z KMP w Suwałkach asp. szt. Wiesławowi Kazimierczukowi, Komendantowi Posterunku Policji w Rutce Tartak asp. szt. Grzegorzowi Kiecowi oraz funkcjonariuszowi Placówki SG w Bobrownikach sierż. szt. Grzegorzowi Sadowskiemu.

Fot. KMP w Suwałkach.
Fot. KMP w Suwałkach.

Znaczna część odprawy poświęcona była bezpieczeństwu w ruchu drogowym na terenie województwa podlaskiego. Podkreślano, że jednym z priorytetów polskiej Policji jest ograniczenie liczby wypadków drogowych, a co za tym idzie – zwiększenie liczby służb na drogach, które będą widoczne i pomocne wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Podziękowania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka za udział w zabezpieczeniu Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży odebrali w dniu 25.11.2016 r.: st. asp. Rafał Arasimowicz, mł. asp. Bogdan Jabłoński, mł. asp. Dariusz Konopko, mł. asp. Tomasz Pieńczykowski, sierż. szt. Przemysław Fedusio, sierż. szt. Paweł Janiszewski, sierż. szt. Tomasz Kossakowski, sierż. szt. Michał Nowalski, st. post. Rafał Domański, st. post. Artur Joka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Posłowie dostali od rolników „żółte kartki”

W czwartek, 4 kwietnia, rolnicy w całej Polsce protestują,...

Poseł PiS nawołuje do działania ponad politycznymi podziałami. Trwa zbiórka podpisów w sprawie budowy drogi ekspresowej S8

Od lat mieszkańcy Suwalszczyzny zmagają się z niedogodnościami związanymi...

Rada Miejska w Suwałkach broni Marii Konopnickiej

Na posiedzeniu w środę, 27 marca Rada Miejska w...

Jarosław Zieliński w obronie Mickiewicza, Kochanowskiego i Konopnickiej

Interpelacja poselska Jarosława Zielińskiego z PiS, skierowana do Minister...