Reklama

Tranzyt ominie Raczki

Data:

- Reklama -

W ostatni piątek, 25 listopada oddany został do użytkowania półtorakilometrowy odcinek drogi łączącej obwodnicę Augustowa z drogą wojewódzką 655 (w kierunku Olecka) z ominięciem miejscowości Raczki.

Źródło: GDDKiA

Wybudowany w niespełna 8 miesięcy odcinek to ostatni element  obwodnicy Augustowa. Ma on w sumie około 1600 metrów długości, jedną jezdnię o szerokości 7 metrów (przekroju 1×2), z poboczami o szerokości od 1,5 do 2 metrów utwardzonymi kruszywem łamanym, zaś z drogą wojewódzką łączy się poprzez nowo wybudowane, oświetlone – rondo. Droga przystosowana jest do ruchu ciężkiego i ma nośność 115 kN/oś.

Fot. GDDKiA. Oficjalne otwarcie drogi.
Fot. GDDKiA. Oficjalne otwarcie drogi.

Mimo że to krótki odcinek, to ze względów środowiskowych zaistniała konieczność wybudowania dwóch przepustów ekologicznych wyposażonych na dojściach w płotki naprowadzające dla płazów. W zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego zastosowano – tam gdzie było to konieczne – bariery linowe.

Wybudowana droga umożliwia pojazdom – głównie ciężarowym zjeżdżającym z obwodnicy Augustowa w stronę Olecka i odwrotnie, wjeżdżającym na obwodnicę Augustowa – ominięcie miejscowość Raczki. Tym samym ruch tranzytowy został wyprowadzony z samego miasteczka, co zapobiegnie degradacji dróg i niewątpliwie poprawi bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców.

Całkowita wartość kontraktu budowlanego wyniosła ok. 4,5 mln zł. Uroczystość otwarcia drogi odbyła się z udziałem wiceministra MSWiA, Jarosława Zielińskiego oraz samorządowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Premiera filmu „Droga” Krzysztofa Kowalewskiego – online

Film będzie można obejrzeć na: https://krzysztof-kowalewski.pl https://www.youtube.com/channel/UCgL-y0YgHoO5bzEuNP3G_xw https://www.facebook.com/krzysztofdawidkowalewski/awid

Uciekinierzy z Libanu w lasach Sejneńszczyzny. Powstaje film dokumentalny

Zbliża się się premiera filmu dokumentalnego "Droga" w reżyserii...

Ponowny przetarg na strategiczny odcinek S61 Suwałki – granica państwa

Niespełna dwa miesiące po odstąpieniu od umowy wybierany jest...