Uczniowie SOSW popłynęli w Katowicach

0
193
Sześcioro uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 1 w Suwałkach reprezentowało województwo podlaskie

Sześcioro uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 1 w Suwałkach reprezentowało województwo podlaskie na VIII Ogólnopolskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych, który odbył się w dniach 3-6 listopada w Katowicach.

Źródło: SOSW

Do Katowic zjechały się reprezentacje wszystkich województw z całej Polski. Zawody rozpoczęły się uroczystą ceremonią otwarcia w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach – były występy zespołów, pokaz akrobatyczny oraz występ gwiazdy wieczoru – zespołu Feel.

Kolejny dzień to preeliminacje, w których uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności pływackie i kwalifikowani byli do grup startowych. Sobota była najbardziej emocjonująca, ponieważ tego dnia odbywały się starty finałowe w pływaniu indywidualnym. I tu pływacy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 pokazali, na co ich stać, prezentując wysoką formę i wielokrotnie stając na podium.

Ostatni dzień VIII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych to rywalizacja sztafet pływackich oraz sztafety „pół żartem, pół serio”, w której to organizatorzy, trenerzy oraz wolontariusze prezentowali, jak na wesoło można rywalizować w pływaniu.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 godnie reprezentowali województwo podlaskie na VIII Ogólnopolskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Katowicach. Zawody te były nie tylko formą rywalizacji, ale miejscem wspólnej zabawy i wielu spotkań, imprez towarzyszących – integrujących środowisko zawodników, trenerów i wolontariuszy.

Fot. SOSW

Leave a Reply