Reklama

Władze miasta i PWSZ podpisały porozumienie

Data:

- Reklama -

W środę, 2 listopada w Centrum Transferu Technologii w Suwałkach doszło do podpisania porozumienia między dr Martą Wiszniewską, rektor PWSZ i Czesławem Renkiewiczem, prezydentem miasta w sprawie współpracy.

Jak zaznaczył prezydent Suwałk, dzięki temu porozumieniu współpraca wkroczy na nowe tory. – Podpisujemy dokument z tą nadzieją, że przyszła współpraca będzie bardziej intensywna i owocna – dodał Czesław Renkiewicz.

W myśl zapisów dokumentu współdziałanie prowadzone będzie na poziomie kształcenia młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, kadr, organizacji staży i edukacji studentów – pod potrzeby lokalnego, regionalnego, ale i ogólnopolskiego rynku pracy. Niektóre z planowanych kierunków to odpowiedź na zapotrzebowanie konkretnych firm.

Pierwsze efekty współpracy pomiędzy Miastem Suwałki, a PWSZ są już widoczne. To między innymi utworzenie Uniwersytetu Dziecięco czy uczestnictwo uczelni w Forum Biznesowym Pogranicza, które odbędzie się już jutro. Perspektywa współpracy dotyczy również nawiązania kontaktów z Parkiem Naukowo-Technologicznym i wykorzystania jego potencjału.

Podobne porozumienia dotyczące współpracy władze Suwałk podpisały z Politechniką Białostocką i Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Szczegóły poniżej.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Rozmowy o przyszłości współpracy transgranicznej

W Suwałkach dyskutowano nad wsparciem regionu w kontekście zmieniającej...