Bezawaryjne samochody – kilka ciekawych propozycji

Na rynku jest obecnie tak wiele samochodów, że trudno zdecydować się na konkretny model. zwykle patrzymy na wygląd, cenę i silnik, aby dowiedzieć się, jak będzie się sprawował. Warto jednak nieco bardziej wnikliwie poznać specyfikację auta.

Przy tak ogromnym wyborze, trudno stwierdzić, które samochody będą sprawdzały się najlepiej. Tutaj przychodzą nam z pomocą różnego rodzaju rankingi oraz strony internetowe z opiniami na temat konkretnych samochodów. To najlepszy sposób na sprawdzenie, jak obietnice producenta mają się do rzeczywistego użytkowania. Nie warto kierować się jedną negatywną opinią, ale jeżeli już dziesięć osób narzeka na awaryjność, to coś w tym musi być.

Jakie samochody są najtrwalsze?

Warto poznać kilka modeli, które wyróżniają się wyjątkowo niską awaryjnością. Najrzadziej się psują, a więc możemy być spokojni, że dojedziemy do celu bez niechcianych przygód.

Jednym z przykładów, który najczęściej pojawia się w testach i opiniach, jest Mercedes Klasy B. Dlaczego? Bo rzeczywiście jest bardzo solidny i rzadko zdarzają się awarie. Mimo to, kiedy już do nich dojdzie, naprawa jest dość kosztowna z uwagi na specyficzny układ i dużo różnych udogodnień oraz elektroniki. Jest to więc opcja dla osób, których nie martwi ewentualność drogich napraw – najważniejsze jest, że rzadko się psuje, a więc można być spokojnym podczas jazdy.

Kolejnym wartym uwagi wozem jest Audi A1. To wygodny pojazd, który kusi niewielkimi wymiarami i wygodą jazdy. Dostępny w wersji trzy lub pięciodrzwiowej, z silnikiem turbo benzynowym oraz turbo diesel. Użytkowanie nie jest drogie, a jeśli doda się solidność i brak częstych awarii, jazda staje się samą przyjemnością. To doskonały pojazd zarówno do dalszych podróży jak i krótkich, miejskich tras.

Porsche 911 – to wyjątkowo solidne auto, które pojawia się we wszystkich zestawieniach. Awarie pojawiają się rzadko, zarówno w samochodzie trzyletnim (2,8% według raportu TUV) jak i użytkowanym od 10 lat (13,9%). To główna zaleta, która pozwala na długie cieszenie się samochodem i bezpieczeństwem na drodze. Dodatkowo wyróżnia go ciekawy design. Co ciekawe, samochód ten należy do najdłużej produkowanych modeli. Pierwsza generacja powstała w 1964 roku i do dziś ukazują się kolejne wersje, coraz bardziej unowocześniane i usprawniane.

Warto również wspomnieć o ciekawej propozycji Toyoty – model RAV4 bardzo często pojawia się w zestawieniach, ponieważ jest wyjątkowo solidny. To typowy SUV, który łączy w sobie cechy samochodu osobowego oraz terenowego. Tak naprawdę, jest idealny do jazdy po mieście oraz na długich trasach, jednak nie poleca się typowo terenowych wycieczek. To doskonała propozycja dla rodzin – posiada wygodne, przestrzenne wnętrze.

Wybór samochodu – jak się nie pomylić?

Samochód to droga rzecz, więc zakup powinien być naprawdę przemyślany. Jeżeli zainteresuje nas jakiś konkretny model, powinniśmy poznać opinie, które świetnie pokazują jak auto się sprawuje. Czasem warto wydać więcej, szczególnie jeśli wiemy, że będziemy mogli cieszyć się niemal bezawaryjną jazdą.

Artykuł został przygotowany przez firmę motopozyczka.pl, która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek pod zastaw samochodu.

Dodaj komentarz