Reklama

Dlaczego zimą warto pić wodę rewitalizowaną?

Data:

- Reklama -

Wydawałoby się, że zwiększone zapotrzebowanie na wodę odczuwamy tylko latem. Tymczasem eksperci przekonują, że nawadnianie organizmu jest równie ważne podczas miesięcy późnojesiennych oraz zimowych. Dlaczego warto pić wodę i to najwyższej jakości, czyli wodę rewitalizowaną?

Paradoksalnie zimą ryzyko odwodnienia jest jeszcze wyższe niż latem – przestrzega Violetta Taciak, diagnostka z Miasta Kobiet, i dodaje: – Wynika to z panujących niższych temperatur, które sprawiają, że odczuwamy mniejsze pragnienie i w efekcie mniej pijemy. Tymczasem niezależnie od pory roku, tak samo zimą, jak i latem, dziennie tracimy podobną ilość wody. Dlatego tak ważne jest jej regularne uzupełnianie.

Co szkodzi nam zimą?

Przede wszystkim grzejące kaloryfery, które wysuszają śluzówkę nosa i jamy ustnej, powodując szybszą utratę wody z naskórka. Poza tym wyższe temperatury panujące w pomieszczeniach sprawiają, że szybciej pocimy się, pozbywając płynów z organizmu.

Pewne błędy popełniamy też z przyzwyczajenia. Zimą, wracając zziębniętymi z dworu czy chcąc zwiększyć swoją koncentrację, częściej sięgamy np. po kawę i herbatę. Tymczasem to napoje należące do używek, które dają tylko złudzenie sytości, nie dostarczając organizmowi praktycznie żadnych, niezbędnych dla zachowania zdrowia minerałów.

Jakie są efekty odwodnienia?

Te widoczne od zewnątrz to sucha i zmęczona skóra, a także matowe i pozbawione blasku włosy. Z kolei te, których nie widzimy gołym okiem, choć są dotkliwe w skutkach, to przede wszystkim ogólne znużenie i senność, problemy z pamięcią i koncentracją, rozdrażnienie, a także zanieczyszczony i podatny na infekcje organizm, który nie ma surowców niezbędnych do oczyszczania się z gromadzących toksyn.

A co pomaga?

Reklama.
Reklama. PROMOCJA ! Woda VYTAUTAS 6 x 1,5 l Litewska Woda mineralna

Picie wody, przede wszystkim wody rewitalizowanej, która pozwala naturalnie wzmocnić organizm i ochronić go przed zimowymi infekcjami, dostarczając cenne jony potasu, wapnia i magnezu.

Pamiętajmy, że pierwszy z tych składników odpowiada za kondycję organizmu. Gdy mamy za mało potasu, jesteśmy osłabieni i apatyczni, będąc tym samym podatnymi na obecne w powietrzu wirusy i bakterie. Tak samo potrzebny jest wapń, który walczy ze stanami zapalnymi w organizmie oraz magnez, pomagający zachować witalność i energię, nawet podczas najbardziej sennych, zimowych dni.

Ile wody rewitalizowanej pić zimą?

Przynajmniej 1,5 litra wody dziennie – tyle zimą powinna spożywać osoba dorosła, prowadząca normalny, niewysiłkowy tryb życia. Nawet więc, gdy odczuwamy głód między posiłkami, sięgajmy po szklankę wody lub owoc, zamiast po batona czy inną używkę. Zimą metabolizm w sposób naturalny zwalnia, jednak często wystarczy jedna szklanka wody zamiast słodyczy, by przekonać się, że potrzeba głodu była zwyczajnie złudna.

Pamiętajmy, że woda to podstawowy składnik odpowiadający za regulację temperatury ciała oraz wymianę ciepła w organizmie. Tymczasem zimą, gdy narażeni jesteśmy na działanie klimatyzacji oraz centralnego ogrzewania, które z reguły wysuszają powietrze, ryzyko odwodnienia wzrasta. Gdy tylko poczujesz więc niepokojące objawy, takie tak bóle czy zawroty głowy, problemy z pamięcią i koncentracją, suchość w jamie ustnej, zastanów się – czy skutkiem nie jest zbyt mała ilość przyjętych płynów?

Artykuł poleca Miasto Kobiet.
Centrum zdrowia, fizykoterapii i rehabilitacji Miasto Kobiet pomaga skutecznie walczyć z zagrożeniami współczesnej cywilizacji i dbać o czysty oraz zdrowy organizm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Dokarmianie – zimowe spotkania z przyrodą

Wypatrując wiosny nie tylko czekamy na cieplejsze dni –...

Wróciła zima (foto)

Meteorolodzy przestrzegają - nadchodzi fala mrozów, będą też zawieje....

Spędzasz Święta lub Nowy Rok poza domem? Sprawdź, jak zadbać o jego bezpieczeństwo

Polacy coraz chętniej wykorzystują okres Świąt Bożego Narodzenia i...

Booster na problemy z autem

Niskie temperatury są zmorą wielu kierowców. Nie dosyć, że...