Dobór garnituru do męskiej sylwetki – poradnik

0
247
garnitur, wybór garnituru

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że odpowiednio dopasowany garnitur może mieć zbawienny wpływ na wygląd oraz wizerunek mężczyzny. Warto zdawać sobie sprawę, iż inwestycja we właściwy garnitur może wyeksponować walory faceta, ukrywając przy tym jego niedoskonałości. Działa to jednak także w drugą stronę, gdyż podjęcie złych decyzji może wiązać się z uwypukleniem mankamentów.

Należy pamiętać, że wszyscy ludzie różnią się od siebie i niezwykle istotne jest staranne przeanalizowanie indywidualnych predyspozycji danej osoby. Wybór garnituru powinien zależeć od kilku kluczowych czynników, a zdecydowanie najważniejszym jest sylwetka mężczyzny. Tak naprawdę nie ma znaczenia jej rodzaj, bowiem przy odrobinie wysiłku można zagwarantować świetny wygląd zarówno sportowcom, jak i osobom borykającym się z nadwagą lub niedowagą.

Różne typy sylwetki to konieczność podjęcia różnych kroków

Wydaje się, że najmniej problemów z wyborem odpowiedniego garnituru powinien mieć wysportowany i atletyczny mężczyzna. Istotną w jego przypadku zasadą jest unikanie wszelkiego rodzaju wypełnień ramion, gdyż mają one znaczący wpływ na zaburzenie proporcji umięśnionego ciała. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się wąskie spodnie, rezygnacja z krzykliwych dodatków.

Inne decyzje musi podjąć wysoki facet o szczupłej sylwetce. Przede wszystkim, musi on zrezygnować z pionowych linii, bowiem te optycznie dodają mu kolejnych centymetrów. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się krawat w poziome wzory, a jeszcze lepiej spodnie z niskim stanem, zwieńczone mankietami oraz wysoka stójka kołnierzyka. Szczuplejsi mężczyźni powinni unikać ciemniejszych garniturów.

Każdy może z powodzeniem nosić garnitur

Całkowicie inaczej wyglądają potrzeby mężczyzn, których można określić jako masywnych. Ten typ sylwetki wymaga od potencjalnego nabywcy garnituru wyboru pionowych linii oraz unikania, co jest niebywale istotne, zbyt dużych rozmiarów. Niezłym rozwiązaniem jest postawienie na takie spodnie, których nogawka ulega zwężeniu poniżej kolana. Współcześnie bardzo modne są wąskie krawaty typu śledzik – postawny mężczyzna powinien zdecydować się na te o regularnym kształcie. Ponadto, warto unikać choćby paska do spodni i zamiast niego zakupić szelki.

Ostatnim typem sylwetki, który bez dwóch zdań należy wyodrębnić, jest ten charakteryzujący niskiego mężczyznę. Stosunkowo niewysocy mężczyźni powinni zdawać sobie sprawę, że zazwyczaj znacznie lepiej wyglądają oni w wyszczuplanych marynarkach o wąskich rękawach. Również spodnie nie mogą być zbyt szerokie, bowiem wybór takich bardzo niekorzystnie wpływa na całość wizerunku. Poza tym, w ich przypadku świetnie sprawdzają się garnitury gładkie, jednolite krawaty oraz wąskie paski do spodni.

Najważniejszą kwestią jest dobre samopoczucie właściciela garnituru – jeśli czuje się on komfortowo w swoim ubiorze, oznacza to, iż został odpowiednio skompletowany. Garnitur kojarzy się przede wszystkim z dość istotnymi uroczystościami, na których wypada prezentować się możliwie jak najlepiej.

Porad udzielił portal StylMody.pl

Leave a Reply