Krystyna Janda z „Shirley Valentine” na scenie SOK-u

Krystyna Janda, Shirley Valentine, Suwałki
Na zdj. Krystyna Janda w sztuce "Shirley Valentine" (fot. Adam Kłosiński, Teatr Polonia)

Shirley Valentine, która kiedyś miała marzenia – chciała zostać stewardessą, od lat wiedzie życie kury domowej i żony – Świętej Joanny od Zlewozmywaków. Wspomina, przygotowując obiad i popijając wino. Nie ma jednak dość odwagi, by podjąć działanie. Do czasu… Krystyna Janda wystąpi w Suwalskim Ośrodku Kultury we wtorek, 13 grudnia o godz. 18.00.

Materiały promocyjne.

Monodram „Shirley Valentine” Williama Russella w reżyserii Macieja Wojtyszki (…) okazał się gigantycznym przebojem. Janda, której nigdy nie można było odmówić autentycznych emocji na scenie i wielkiego szacunku dla swoich widzów często widzących w niej portret ich samych, trafiła z postacią Shirley w „dziesiątkę”.
Monika Mokrzycka-Pokora, www.culture.pl, maj 2003

shirley-valentineKrystyna Janda jako kura domowa?!!! To całkiem możliwe… ale nie do końca. Znudzona i zahukana żona przy mężu otwarcie wyznaje: Wiesz, co ja sobie całe życie mówiłam? Dzieci dorosną, to ja se stąd pójdę. Dzieci dorosły, a ja, co? Nie ma gdzie iść! A poza tym to wiesz, co ludzie mówią? Po czterdziestce to tak jakby już wszystko było i nic człowieka nie rajcuje. Tylko, że u mnie to szybciej poszło! Ja to się tak czułam jak miałam dwadzieścia pięć! 

Pewnego dnia bohaterka sztuki decyduje się na szaleństwo. Mając powyżej uszu małżeńskich powinności, wszystko postanawia zacząć od nowa. Pragnie się jeszcze cieszyć życiem i, mimo że lat jej nie ubędzie, zamiast mówić: „Boże, mam czterdzieści dwa lata”, woli wykrzyknąć: „Shirley, masz dopiero czterdzieści dwa lata, jak to cudownie!”

Spektakl Willy’ego Russella w reż. Macieja Wojtyszki – „Shirley Valentine” miał swoją premierę w listopadzie 1990 r. w Teatrze Powszechnym w Warszawie. W Teatrze Polonia sztuka po raz pierwszy została wystawiona 15 grudnia 2005 r.

W Suwałkach „Shirley Valentine” już 13 grudnia o godz. 18.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wciąż można kupić bilety w cenie 100/90 zł. Rezerwacji i zakupu można dokonać za pośrednictwem strony SOK-u.

Aby wygrać zaproszenie dla 2 osób na spektakl „Shirley Valentine” z udziałem Krystyny Jandy w Suwałkach, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Od premiery jakiej sztuki rozpoczął swoją działalność Teatr Polonia Krystyny Jandy? Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas mailem (wraz z imieniem i nazwiskiem do rezerwacji): redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Zaproszenie wygra osoba, która jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj