Reklama

Młodzież pomaga

Data:

- Reklama -

Wszystkie suwalskie szkoły ponadgimnazjalne postanowiły połączyć siły z okazji Mikołajek. Z inicjatywy nowo powstałej Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki przy współpracy z samorządami uczniowskimi i NGO-sami uczniowie zorganizowali zbiórkę.

Źródło: Młodzieżowa Rada Miasta

W większości szkół odbyły się słodkie mecze pomiędzy nauczycielami a uczniami, a w I LO również międzyklasowy turniej w „żywe statki”.

– Zebraliśmy ponad 60 kg słodyczy i tak dużą liczbę książek oraz zabawek, że nikt nie podjął się próby ich policzenia. Już nie możemy się doczekać uśmiechu obdarowanych dzieci. Dzisiejsza akcja to kolejny dowód na to, że uczniowie mają ogromne serca. Nie spoczywamy jednak na laurach. Już niedługo kolejne działania: uczniowie dostrzegą efekty współpracy z kołami naukowymi PWSZ w Suwałkach, a także wezmą udział w debatach i konkursie o samorządzie. A to nadal nie wszystko! – komentuje Piotr Wasilewski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki.

Warto podkreślić hojny gest społeczności szkolnej I LO. W czasie akcji uczniowie „Jedynki” dołączyli do zbiórki pieniędzy dla Przemka Ołowniuka. Zebrana kwota zostanie przekazana choremu chłopakowi podczas Turnieju Mikołajkowego, który odbędzie się 9 grudnia w II LO. To widoczny znak współpracy przewyższającej rywalizację  między szkołami.

Jest to kolejne działanie Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki, która kontynuuje pracę dla młodzieży. Warto docenić sponsorów, którzy również wcielili się w rolę Mikołaja w szczytnym celu, przekazując uczniom wejściówki oraz gadżety. Są to: Calypso, Klub Fitness Guarana Klaudia Ostrowska, Yogoland, Suwalski Ośrodek Kultury, MK Bowling i Cinema Lumiere. Młodzież wspierały suwalskie organizacje: Fundacja Promyk, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, Centrum Interwencji Społecznej, Stowarzyszenie Filar oraz Polski Związek Głuchych i Szlachetna Paczka.

Fot. organizatorzy zbiórki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rada Miejska w Suwałkach broni Marii Konopnickiej

Na posiedzeniu w środę, 27 marca Rada Miejska w...

Marszałek Artur Kosicki za wydzieleniem suwalskiego oddziału PKS Nova

We wtorek, 12 marca marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki,...

Piotr Wasilewski zaprasza do debaty kandydatów startujących do Sejmiku z innych komitetów

Piotr Wasilewski, kandydat do Sejmiku Województwa Podlaskiego z listy...

„Nie przekreślajcie Konopnickiej!” – apel w sprawie nowej podstawy programowej z języka polskiego

12 lutego Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło prekonsultacje zmian w...