Praca nad powołaniem „Uniwersytetu Malow” to główny punkt porozumienia o współpracy, które podpisały władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach oraz przedstawiciele firmy „Malow”.

Autor: Dawid Harasim

Porozumienie ma zacieśnić współpracę uczelni z jedną z największych firm w regionie. Oprócz wspólnego zabiegania o środki unijne, szkolenia pracowników, czy możliwości praktyk, staży, a nawet zatrudnienia absolwentów PWSZ, dokument inicjuje prace nad powołaniem specjalnego inkubatora naukowo-badawczego.

„Uniwersytet Malow” pozwoli między innymi prowadzić praktyczne zajęcia i szkolenia dla obecnych oraz przyszłych pracowników firmy. Będzie to miejsce, które połączy zarówno uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów i środowisko naukowe PWSZ, jak i pracowników firmy „Malow”.

Warto dodać, że ścisła współpraca z pracodawcami w regionie to jeden z priorytetów władz PWSZ w Suwałkach. W najbliższym czasie uczelnia nawiąże też współpracę z innymi przedsiębiorstwami w celu dopasowania oferty kształcenia do potrzeb pracodawców i zapewnienia absolwentom PWSZ dobrej i stabilnej pracy.

Podpisanie porozumienia między PWSZ a firmą „Malow” było jednym z elementów spotkania władz uczelni z obecnymi i przyszłymi członkami Konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. W spotkaniu, poświęconemu współpracy między szkołami ponadgimnazjalnymi, PWSZ, samorządem i przedsiębiorcami, wzięli udział między innymi: Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk; Tadeusz Chołko, wójt gminy Suwałk; Joanna Woronko, dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach; Jan Orłowski; dyrektor Zespołu Szkół w Dowspudzie; Teresa Dzienuć, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy; Krystyna Szczypiń, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach; Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz przedsiębiorcy: Henryk Owsiejew, Mirosław Szyszko, Bogdan Sadowski.

pwsz_malow2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj