Reklama

Były więzień resocjalizuje

Data:

- Reklama -

Osadzeni w Areszcie Śledczym w Suwałkach realizują program resocjalizacji w zróżnicowanej formie, również sprzątania plaż, odśnieżania stadionu, porządkowania grobów. Tym razem spotkali się z przedstawicielami Fundacji SNAP – Stop Narkotykom, Alkoholizmowi, Przemocy. Jedną z rozmów prowadził Piotr Stępniak – były więzień.

Na podst. informacji Aresztu Śledczego w Suwałkach

Spotkania w Areszcie Śledczym były dwa. – Przedstawiciele Fundacji SNAP spotkali się ze skazanymi w oddziale półotwartym i z młodocianymi odbywającymi karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym typu zamkniętego. Ideą spotkań, w które wpisywał się także koncert muzyczno – profilaktyczny, było przekazanie osadzonym pozytywnego przesłania, że każdy, jeśli tylko chce, może zmienić swoje życie – zerwać z uzależnieniami, przemocą, przestępczością. Celem zajęć było także wywołanie w osadzonych potrzeby poszukiwania wartości i motywacji do zmian – informuje por. Małgorzata Błażewicz, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Suwałkach.

Rzecznik dodaje, że koncert, rozmowy ze skazanymi, dzielenie się prowadzących własnymi doświadczeniami i refleksjami oraz przykłady osobistej przemiany były lekcją edukacji i profilaktyki. Piotr Stępniak, który twierdzi, że pobyt w więzieniu zmotywował go do zwrócenia się ku innym standardom życia i zachowania, w roku 2017 zamierza odwiedzić wszystkie zakłady karne w Polsce w celu przeprowadzania w nich spotkań na temat „poszukiwania wartości i sensu życia wolnego od uzależnienia i przemocy, budowanego na biblijnych wartościach”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto planuje zakup kolejnego „elektryka”

Miasto Suwałki w najbliższych latach zainwestuje w infrastrukturę komunikacyjną...

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...