Reklama

Muzyczne peregrynacje – od Alicji Węgorzewskiej po muzykę dawną. Będzie też koncert kolęd

Data:

- Reklama -

Najbliższe dni przyniosą w Suwałkach kilka propozycji muzycznych. W niedzielę, 15 stycznia nastąpi koncertowa kulminacja – w mieście odbędzie się Gala Noworoczna z Alicją Węgorzewską i Voytkiem Soko-Sokolnickim, dobroczynny koncert kolęd i występy w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W piątek, 13 stycznia o godz. 18.00 w PSM I i II st. suwalska publiczność będzie mogła wiąż udział w koncercie muzyki dawnej. Wykonawcami będą studenci i pracownicy Katedry Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej w Krakowie. Pół godziny przed koncertem zaplanowany został wykład na ten temat.

Koncert Muzyki Dawnej w PSM w Suwałkach

Przypominamy, że tego samego dnia – 13 stycznia o godz. 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpi Alosza Awdiejew z zespołem.

Alosza Awdiejew z zespołem – koncert jubileuszowy w Suwałkach

W niedzielę, 13 stycznia o godz. 13.00 w konkatedrze pw. św. Aleksandra w Suwałkach usłyszymy kolędy. W XIX edycji koncertu dobroczynnego „Dzieci Dzieciom” wystąpią: Marlena Borowska – sopran, Natalia Ołów – mezzosopran, Joanna Dąbrowska – klarnet, Karolina Kościuch – klarnet, Gabriela Krakowska – klarnet, Danuta Long – fortepian, Barbara Moruszewicz – fortepian, Joanna Zakrzewska – fortepian, Laura Niewulis – organy, Miriam Salamon – organy oraz Suwalski CHór PRIMO pod dyr. dr. Ignacego Ołowia, Suwalski Chór Żeński „Cantilena” pod dyr. Moniki Brezgieł oraz Żeński Chór Wokalny Wydziału Wokalnego PSM I i II st. w Suwałkach pod dyr. Marleny Borowskiej.

XIX EDYCJA DOBROCZYNNEGO Koncertu Kolęd – Dzieci Dzieciom w Suwałkach

Niedziela to również dzień Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra po raz 25. Szczegółowy program poniżej. Dzień wcześniej, w sobotę w Pubie Kanclerz orkiestrowe rozgrywki darta – więcej informacji w naszym kalendarzu.

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suwałkach

W niedzielę o godz. 18.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury zaśpiewają Alicja Węgorzewska oraz Voytek Soko-Sokolnicki. W programie Gali Noworocznej największe przeboje operowe, operetkowe, musicalowe i światowe hity. Artystom towarzyszy będzie Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyr. Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.

Kolory miłości. Gala Noworoczna z Alicją Węgorzewską i Voytkiem Soko-Sokolnickim w Suwałkach

alicjaAlicja Węgorzewska – mezzosopran, urodzona w Szczecinie. Absolwentka klasy fortepianu Liceum Muzycznego w Szczecinie i Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie. Debiut sceniczny artystki miał miejsce w 1996 w operze C. Monteverdiego Koronacja Poppei na scenie kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie oraz na scenie wiedeńskiej Kammeroper w operze „Die Pilger von Mekka” Glucka w partii Dardane. W Wiedniu śpiewała także w Neue Oper Wien w operze L. Bernsteina Trouble in Tahiti. Brała udział w koncercie z okazji 40-lecia pracy Katii Ricciarelli w słynnej weneckiej La Fenice. Uczestniczy w wielu międzynarodowych festiwalach i galach operowych. Brała udział w prestiżowych koncertach w Berlinie, w sali Konzerthausu oraz w Amsterdamie w Concertgebouw.

voytekVoytek Soko-Sokolnicki – tenor dramatyczny młodego pokolenia. Studiował na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Wałbrzychu w klasie saksofonu. Już na drugim roku studiów zadebiutował główną partią w operze L.Bernsteina „Candide” w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca. Tę partię wykonał w premierowych spektaklach m.in. w Teatro Alghieri (Ravenna), Teatro Goldoni (Livorno), Teatro Verdi (Pisa) oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Za tę rolę zdobył nagrodę im. Jana Kiepury za najlepszy Debiut Roku 2010. W 2011 zaproszono go do koncertowego wykonania partii Candide`a w Teatro Politeama Garibaldi w Palermo z towarzyszeniem Orchestra Synfonica Syciliana.

Suwalska Orkiestra Kameralna powstała w lipcu 2007 r. z inicjatywy Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. Jej pierwszym dyrygentem był Grzegorz Bogdan. Orkiestra regularnie koncertuje w kraju oraz za granicą uczestnicząc również w koncertach muzyki rozrywkowej (m. in. z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Marcinem Wyrostkiem, Sławkiem Wierzcholskim i zespołem „Nocna Zmiana Bluesa” oraz z zespołem „Zimne Dranie”). Do jednego z najważniejszych wydarzeń należał występ orkiestry w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz uczestnictwo w II prawykonaniu „Amor Vincit” Miłosza Bembinowa w 2012 r. w Suwałkach. Od 2016 roku działa pod przewodnictwem artystycznym znakomitego dyrygenta młodego pokolenia Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na Galę Noworoczną w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: W której roli operowej Alicja Węgorzewska czuje się najlepiej? Odpowiedzi prosimy przesyłać mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl (wraz z imieniem i nazwiskiem – do rezerwacji). KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Osoby, które prawidłowej odpowiedzi udzielą jak najszybciej, wygrywają. O zasadach odbioru nagród zwycięzców poinformujemy mailem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Porywające spotkanie z repertuarem Anny German – koncert w SOK-u

Koncerty Suwalskiej Orkiestry Kameralnej to szczególna propozycja dla melomanów,...

W tym tygodniu… Startuje Fit Forest Wigry

Przed nami spotkania, wystawy, festiwal teatralny (Olecko), warsztaty śpiewu...

Wspaniały muzyczny prezent – koncert Sławka Uniatowskiego w Dniu Kobiet

Taka propozycja idealnie trafiła w gust suwalczanek – czarujące...

Sławek Uniatowski z okazji Dnia Kobiet

Suwalski Ośrodek Kultury z okazji Dnia Kobiet zaprasza na...