Reklama

Uczniowie – przyszli przewodnicy?

Data:

- Reklama -

We wtorek, 21 lutego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Zespół Szkół Sióstr Salezjanek w Suwałkach zorganizował Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie, skierowany do gimnazjalistów z Suwałk i powiatu suwalskiego.

Źródło: Anna Romanowska, Zespół Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II w Suwałkach 

Celem konkursu było zwiększenie i upowszechnienie wiedzy o atrakcjach turystycznych Suwałk i Suwalszczyzny i tym samym kształtowanie postaw patriotyzmu lokalnego wśród młodzieży oraz popularyzacja turystyki na Suwalszczyźnie. Ponadto istotnym celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży pasji krajoznawczej i turystycznej, a przez to kształcenie przyszłej kadry turystycznej w regionie.

W konkursie wzięło udział 17 osób z Suwałk, Rutki Tartak, Starego Folwarku, Krasnopola, Filipowa. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat historii, przyrody, obyczajów i tradycji oraz ciekawych miejsc Suwalszczyzny. Informacje, które zdobyli, przygotowując się do konkursu, będą przydatne w przyszłej pracy przewodnika turystycznego.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Klaudia Wierzchowska z Zespołu Szkół Samorządowych w Rutce Tartak, opiekun: Łucja Szyszkowska; II miejsce: Karol Gibowicz z Zespołu Szkół Samorządowych w Rutce Tartak, opiekun: Łucja Szyszkowska; III miejsce: Karolina Barbara Galińska z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Filipowie, opiekun: Marta Sobuniewska; IV miejsce: Gabriela Brzozowska z Zespołu Szkół Samorządowych w Rutce Tartak, opiekun: Pani Łucja Szyszkowska; V miejsce: Aleksandra Rybacka z Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Gen. Bryg. Pil. W. Urbanowicza , opiekun: Barbara Charko.

Zwycięzcy finału otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe przekazane przez Urząd Miejski w Suwałkach, Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Urząd Gminy w Suwałkach, Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy, PTTK Oddział w Suwałkach.

Kolejna edycja konkursu odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

Fot. Organizator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

Aneta Stabińska swoją wieloletnią pasję zmieniła w zawód, ostatnio...

Warszawa bez mięsa – czy Suwałki mogą być następnym miastem?

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o raporcie organizacji...

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...