Reklama

Brązowe medale karteków na Carpathia Cup

Data:

W sobotę, 11 lutego w Rzeszowie odbyły się Międzynarodowe Zawody Karate Carpathia Cup. W zawodach wystartowało około 500 zawodników, przyjechały silne obsadzone ekipy z 11 państw. Niejednokrotnie na matach można było podziwiać walki aktualnych medalistów Mistrzostw Europy. Nie zabrakło suwalczan.

Źródło: Suwalski Klub Karate Kyokushin

Suwalski Klub Karate wystawił do rywalizacji pięcioro zawodników, zaś shihan Marek Krejpcio pełnił rolę sędziego głównego. Suwałki reprezentowali: Aleksandra Górska, Aleksandra Mozerys, Damian i Daniel Biłbak oraz Krzysztof Alicki.

Suwalczanie wywalczyli trzy brązowe medale. Bez medalu tym razem wrócił Daniel Biłbak, który przegrał swój pierwszy pojedynek z wicemistrzem Europy seniorów z Ukrainy, który został zwycięzcą zawodów.

Aleksandra Mozerys także przegrała w swojej pierwszej walce, z zawodniczką z Litwy.

Damian Biłbak wygrał pierwszą walkę z Węgrem, w drugim pojedynku spotkał się z Mistrzem Europy Młodzieżowców ze Szwajcarii. Mistrz Europy pokazał swoją przewagę, Damian przegrywając, zajął trzecie miejsce w kategorii seniorów do 65 kg.

Drugi brązowy medal zdobyła Aleksandra Górska w kategorii + 65 kg juniorek. W pierwszym pojedynku wygrała z Węgierką, w drugim uległa po dwóch dogrywkach zawodniczce z Litwy.

Trzeci medal brązowy zdobył Krzysztof Alicki w kategorii juniorów do 60 kg. Po wygranej pierwszej walce przegrał w drugim pojedynku z zawodnikiem ze Słowacji.

Fot. SKKK

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Medale karateków w Radzyminie

W weekend, 27-28 listopada w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa...

Karatecy wrócili z Bartoszyc z medalami

W sobotę, 20 listopada w Bartoszycach odbyła się kolejna...

Karatecy wracają ze srebrem. Wystartują w Mistrzostwach Europy

W niedzielę, 19 września w Ełku odbyły się kwalifikacje...

Weekendowe starty sportowców

Za nami starty zawodników Suwalskiego Klubu Taekwondo Huzar w...
%d bloggers like this: