Czystek – właściwości zioła. Skąd się bierze popularność czystka?

Starzenie się organizmu to wypadkowa wielu czynników. Najważniejsze z nich to predyspozycje genetyczne, regularna aktywność fizyczna lub jej brak, stosowana dieta czy wpływ zanieczyszczeń środowiskowych. Według wielu badań istotny jest też wpływ ziół. Jedno z najlepszych to właśnie czystek.

Wymienione czynniki przyczyniają się do starzenia organizmu na drodze generowania wolnych rodników. Te reaktywne formy tlenu uszkadzają błony komórkowe, przyczyniają się do niszczenia DNA i sprzyjają wielu innym niekorzystnym zmianom. Ostatecznie prowadzi to do powstania chorób cywilizacyjnych, będących ponurym znakiem naszych czasów. Sposobem na zahamowanie takich niekorzystnych zmian jest unikanie szkodliwych czynników, lub neutralizowanie ich działania na poziomie komórkowym.

Czystek i antyoksydanty

I tu pojawia się czystek. Jego tajną bronią są ogromne ilości antyoksydantów, czyli największych przeciwników wolnych rodników. Herbata z czystka jest zatem naturalnym, bezpiecznym i niezwykle skutecznym lekiem na wiele schorzeń. Jeśli właśnie zaintrygował Cię czystek, zastosowanie tego zioła wprawi Cię w zdumienie.

Jak działa czystek?

Czystek to jeden z najsilniejszych antyutleniaczy. Po jego regularnym spożywaniu można się zatem spodziewać ograniczenia zachorowań na miażdżycę, zawał serca czy nowotwory. Czystek obniża poziom cholesterolu LDL, ogranicza powstawanie zakrzepów w naczyniach krwionośnych oraz hamuje nieograniczone podziały komórkowe. Wszystko to przyczynia się do zatrzymania wielu szkodliwych procesów, prowadzących do rozwoju chorób cywilizacyjnych. U mężczyzn cierpiących na przerost prostaty, herbata z czystka hamuje rozrost gruczołu krokowego i łagodzi objawy choroby. Może to uchronić przed zachorowaniem na raka prostaty.

Właściwości czystka

Czystek zioło wywiera dobroczynny wpływ na procesy odpornościowe organizmu. Zmniejszając ryzyko zachorowania na wiele infekcji, zapobiega także powstaniu ich powikłań. Szczególnie istotne jest to w przypadku grypy, która niedoleczona może generować groźne dla życia powikłania, szczególnie u małych dzieci i osób starszych. Czystek zaś wykazuje niezwykłą skuteczność w zwalczaniu wirusa grypy, przewyższając nawet możliwości leków przeciwwirusowych.

Czystek skutecznie zwalcza także inne infekcje wirusowe, grzybicze czy bakteryjne, w tym hamuje rozwój boreliozy.

Wpływ czystka na skórę

Starzenie się to także wygląd skóry – tu także czystek ma wiele do zaoferowania. Polifenole spowalniają powstawanie zmarszczek czy przebarwień, niwelując szkodliwy wpływ słońca czy zanieczyszczeń środowiska. Ponadto czystek leczy trądzik, atopowe zapalenie skóry czy grzybicę. I wreszcie – herbata z czystka to skuteczny środek oczyszczający organizm. A ciało oczyszczone z toksyn i metali ciężkich to również zdrowa i promienna skóra.

Czystek doskonale wpływa także na kondycję zębów i jamy ustnej, zwalczając bytujące tu bakterie. Efekt? Czyste zęby bez próchnicy, zdrowe dziąsła bez stanów zapalnych i świeży oddech.

Czystek zasługuje bez wątpienia na miano eliksiru młodości, właściwościami zdrowotnymi przewyższając nawet zieloną herbatę. Regularne spożywanie naparu z czystka dwa razy dziennie to najlepsza inwestycja w zdrowie, długowieczność i nienaganny wygląd.

Więcej na temat właściwości czystka przeczytasz na stronie: http://zioloczystek.pl/wlasciwosci-czystka/

1 KOMENTARZ

  1. ja przez jakiś czas próbowałam pić czystek ale wszelkie próby wyrobienia sobie tego typu nawyków kończą się u mnie z reguły porażką, może jednak zrobię jeszcze jedno podejście… mam natomiast tonik z czystka ze sklepu sekret piękna tam z dodatkiem jeszcze i bławatka i kwiatu pomarańczy i bardzo jestem zadowolona ze stanu mojej cery

Dodaj komentarz