Kolejne pomysły na walkę ze smogiem

0
59

II edycja programu dopłat do wymiany źródeł ciepła, spójna wizja dotycząca rozwoju sieci ciepłowniczej i gazowniczej w Suwałkach oraz kampania informacyjna o możliwości przyłączenia się do tych sieci – to działania, które zaplanował suwalski samorząd na najbliższe tygodnie, by skutecznie przeciwdziałać zjawisku niskiej emisji popularnie zwanej smogiem.

Informacja prasowa.

Do 31 marca można jeszcze składać wnioski o uzyskanie dopłaty w ramach „Programu Ograniczania Niskiej Emisji na terenie Miasta Suwałki”. Do rozdysponowania jest 200 tys. zł. Do ubiegania się o dotację uprawnione są: osoby fizyczne, które mogą otrzymać dopłatę w wysokości 3.000 zł oraz wspólnoty mieszkaniowe, które mogą otrzymać nawet 10.000 zł.

Wniosek wraz z kompletem dokumentów dostępny jest na stronie internetowej www.um.suwalki.pl.

W najbliższym czasie Urząd Miejski w Suwałkach opracuje i wyda specjalne materiały informacyjne dotyczące ścieżki formalno – prawnej, jaką należy przejść, by podłączyć dom do PEC lub sieci gazowej oraz jakie są rzeczywiste koszty takiej instalacji. Takie materiały informacyjne otrzymają pocztą wszyscy mieszkańcy Suwałk mieszkający w domach jednorodzinnych.

Dodaj komentarz