Reklama

Najbardziej walentynkowe miasto w Europie wcale nie leży we Francji!

Data:

- Reklama -

Europa jest pełna idealnych miast na romantyczny wyjazd dla dwojga. Werona, Rzym, Wenecja, Paryż – każde z tych miejsc kojarzy się ze spacerami i wspólnym patrzeniem na zachód słońca. Jednak statystyki pokazują, że na samym szczycie listy miast najczęściej odwiedzanych w Dzień Świętego Walentego wcale nie znajduje się Paryż czy Rzym.

Jak ustalić, które europejskie miasta są rzeczywiście – a nie tylko według twórców komedii romantycznych – najbardziej walentynkowe? Dobrym sposobem okazało się porównanie liczby pokoi hotelowych zarezerwowanych w danym mieście w okolicach 14 lutego.

Na piątym miejscu znalazła się Wenecja – w porównaniu do normalnego weekendu, przed Dniem Świętego Walentego liczba hotelowych rezerwacji wzrasta tam o 12 procent. Nic w tym dziwnego, skoro na myśl o przepłynięciu gondolą przez Canal Grande i podziwianiu weneckich pałaców, które liczą sobie nawet 700 lat, serce od razu bije szybciej. Warto jednak pamiętać, że taki rejs to dość kosztowny wydatek – cena za półgodzinny kurs oscyluje wokół 70 euro, a im bliżej zachodu słońca, tym bardziej wzrasta…

Wenecję wyprzedził Rzym z wynikiem 16-procentowego wzrostu rezerwacji. Można więc śmiało powiedzieć, że Włochy to najbardziej walentynkowy kraj w Europie i to w nim, statystycznie rzecz biorąc, ludzie najczęściej mówią sobie „kocham cię” (lub „ti amo”, jeśli chcieć wczuć się w klimat języka włoskiego).

Drugie miejsce na liście miast miłości zajął Paryż, w którym liczba rezerwacji hotelowych w okresie Walentynek wzrasta aż o 35 procent. Zakochanych do stolicy Francji przyciąga przede wszystkim myśl o romantycznych chwilach na szczycie Wieży Eiffla. O ile jednak sam wjazd na nią nie jest aż tak dużym wydatkiem (17 euro za osobę), o tyle koszt kolacji na szczycie Wieży Eiffla może zburzyć przyjemny klimat – cena posiłku dla dwojga waha się między 180 a 250 euro.

Na trzecim miejscu uplasował się natomiast Wiedeń.

Nie dziwi zatem fakt, dlaczego to Praga jest najczęściej odwiedzanym miastem w Europie w okresie walentynek (liczba miejsc zarezerwowanych w hotelach wzrasta tam nawet o 67 procent). Ceny za trzygwiazdkowy pokój w stolicy Czech zaczynają się od 20 euro (tylko o 3 euro więcej niż wjazd na Wieżę Eiffla!), a najtańsze, pięciogwiazdkowe hotele mogą w najlepszym przypadku kosztować 57 euro.

Oprócz dobrych cen za nocleg Praga przyciąga zakochanych również niższymi cenami noclegów w okresie walentynkowym aż o 22%. A co najczęściej kupujemy sobie na walentynki? Tego oraz wielu innych ciekawostek dotyczących Dnia Zakochanych dowiedzieć się można z infografiki HRS.

Źródło: http://www.hrs.com/pl/blog/po-godzinach/infografika-praga-nowym-paryzem.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wkrótce Walentynki

Z okazji Walentynek  zaplanowane zostały koncerty i inne atrakcje....

Tango na Walentynki (wygraj zaproszenie)

Koncert "Colours of Tango" to niezapomniana podróż do serca...

Dziś Walentynki. Jakie atrakcje w kalendarzu?

Walentynkowy tydzień przyniesie sporo koncertów i spotkań wartych uwagi....

Walentynki w Dramatycznym

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza wszystkich...