Reklama

Bowlingowe rozgrywki za nami (foto)

Data:

- Reklama -

Udział w IV Turnieju Bowlingowym dla Dzieci Niepełnosprawnych wzięło w tym roku aż 11 placówek z Suwałk, Augustowa, Olecka, Giżycka, Gołdapi, Sokółki i Białegostoku. Na torach Centrum Rozrywki MK Bowling rywalizowało w czwartek, 23 marca ponad 70 zawodników, którym towarzyszyli opiekunowie.

Centrum Plaza w Suwałkach już od kilku lat gości najmłodszych uczestników rozgrywek, którzy próbują swoich sił wiosną w bowlingu. Uczniowie szkół z województwa podlaskiego i województwa warmińsko-mazurskiego konkurowali w tym roku w dwóch kategoriach: klasy I-III  (tory z płotkami) oraz IV-VI.

Po zakończeniu zmagań sportowych uczestnicy Turnieju Bowlingowego wzięli udział w imprezie integrującej, połączonej z poczęstunkiem, koncertem oraz wystawą prac uczniów NTSP „Bajka” (w Restauracji Rozmarino w Suwałkach).

Turniej bowlingowy, którego organizatorami byli w tej edycji: Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów, Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” w Suwałkach oraz Klub Sportowy „Jaćwing” w Suwałkach, miał na celu popularyzację gry w kręgle w środowisku osób z niepełnosprawnością, wcielenie w życie idei fair play, podniesienie poczucia własnej wartości oraz kwalifikacji sportowych, a także upowszechnianie sportu jako formy edukacji, terapii oraz rekreacji osób niepełnosprawnych.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

·

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Przed nami kolejna edycja turnieju bowlingowego

W środę, 21 marca w godz. 10:00-14:00 w Centrum...

Suwałki Street Night: Powitaj wakacje na sportowo

"Suwałki Street Night" to nowe wydarzenie w mieście -...

Turniej, który łączy: Sportowe emocje znów w Suwałkach

W MK Bowling w CH Plaza w Suwałkach właśnie...

Szkolenia, konferencje, warsztaty. „Bajka” nie zwalnia tempa

Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa "Bajka" otrzymała tytuł Podlaskiej Marki...