Reklama

Bowlingowe rozgrywki za nami (foto)

Data:

- Reklama -

Udział w IV Turnieju Bowlingowym dla Dzieci Niepełnosprawnych wzięło w tym roku aż 11 placówek z Suwałk, Augustowa, Olecka, Giżycka, Gołdapi, Sokółki i Białegostoku. Na torach Centrum Rozrywki MK Bowling rywalizowało w czwartek, 23 marca ponad 70 zawodników, którym towarzyszyli opiekunowie.

Centrum Plaza w Suwałkach już od kilku lat gości najmłodszych uczestników rozgrywek, którzy próbują swoich sił wiosną w bowlingu. Uczniowie szkół z województwa podlaskiego i województwa warmińsko-mazurskiego konkurowali w tym roku w dwóch kategoriach: klasy I-III  (tory z płotkami) oraz IV-VI.

Po zakończeniu zmagań sportowych uczestnicy Turnieju Bowlingowego wzięli udział w imprezie integrującej, połączonej z poczęstunkiem, koncertem oraz wystawą prac uczniów NTSP „Bajka” (w Restauracji Rozmarino w Suwałkach).

Turniej bowlingowy, którego organizatorami byli w tej edycji: Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów, Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” w Suwałkach oraz Klub Sportowy „Jaćwing” w Suwałkach, miał na celu popularyzację gry w kręgle w środowisku osób z niepełnosprawnością, wcielenie w życie idei fair play, podniesienie poczucia własnej wartości oraz kwalifikacji sportowych, a także upowszechnianie sportu jako formy edukacji, terapii oraz rekreacji osób niepełnosprawnych.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

·

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto planuje zakup kolejnego „elektryka”

Miasto Suwałki w najbliższych latach zainwestuje w infrastrukturę komunikacyjną...

Wyjątkowy Prezent z pierwszym punktem na Suwalszczyźnie. Otwarcie placówki w centrum Suwałki Plaza

Wyjątkowy Prezent uruchomił punkt sprzedaży w centrum handlowym Suwałki...

Ponad 340 uczestników z całej Polski na VIII Konferencji „Spektrum potrzeb”

W sobotę, 27 kwietnia w godz. 8:00 - 19:00,...

Przed nami kolejna edycja turnieju bowlingowego

W środę, 21 marca w godz. 10:00-14:00 w Centrum...