Reklama

„Dotknij Teatru” w Białymstoku: promocja na „Balladynę”

Data:

- Reklama -

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przygotował specjalną ofertę z okazji trwających obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Od środy (29 marca) do niedzieli (2 kwietnia) widzowie będą mogli kupić bilety na spektakl „Balladyna” w promocyjnej cenie.

Premiera przedstawienia w reżyserii Katarzyny Deszcz odbyła się w lutym. „Balladyna” to jedno z najważniejszych dzieł polskiej literatury. I choć utwór Juliusza Słowackiego ma prawie 200 lat, pytanie, czy da się zatrzymać machinę zła i żyć uczciwie po osiągnięciu wymarzonego celu, pozostaje wciąż jak najbardziej aktualne.

Adaptację „Balladyny” stworzyła Katarzyna Deszcz. Reżyserka wspólnie z Patrykiem Ołdziejewskim odpowiada także za opracowanie muzyczne. Scenografię do spektaklu przygotował Andrzej Sadowski, który wraz Elżbietą Wysocką stworzył także kostiumy.

Na scenie, obok zespołu aktorskiego Teatru Dramatycznego, grają gościnnie Urszula Mazur oraz Leszek Żukowski. – Po zgoła 40 latach od premiery nie ma chyba osoby, która nie kojarzy i nie wspomina „Balladyny Adama Hanuszkiewicza” z Goplaną wjeżdżającą na scenę na hondzie. Czy nasza interpretacja dramatu Juliusza Słowackiego pozostawi równie niezatarte wrażenia? Warto się o tym przekonać. To bardzo nowoczesna, atrakcyjna i ciekawa realizacja. Najlepsza propozycja na spędzenie sobotniego oraz niedzielnego wieczoru. Pełna namiętności, skrajnych emocji, niespodziewanych rozwiązań, pięknych obrazów i muzyki wykonywanej na żywo – mówi Justyna Godlewska-Kruczkowska, odtwórczyni roli Balladyny.

– To Balladyna jakiej nikt się nie spodziewa, bardzo „nie-szkolna”. Może dlatego tak chętnie przez szkoły oglądana? Choć posługujemy się językiem wieszcza Słowackiego mówimy absolutnie tu i teraz, dlatego proszę się nie obawiać i śmiało wybrać się z nami w podróż po zakamarkach tak jasnej, jak i ciemnej strony ludzkiej duszy – dodaje aktorka.

Z okazji trwających w całej Polsce obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, które odbywają się pod hasłem „Dotknij Teatru”, widzowie mogą skorzystać ze specjalnej oferty. Na niedzielny pokaz „Balladyny” bilety dostępne są w promocyjnej cenie 25 zł, a po spektaklu widzowie będą mogli wziąć udział w spotkaniu z aktorami. Promocja obowiązuje do niedzieli (2 kwietnia). Zakupu można dokonać w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej: dramatyczny.pl/bilety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nieudana ucieczka przed samym sobą – spektakl „Madagaskar” w SOK-u

Nazwa „Madagaskar” brzmi egzotycznie, byś może kusząco, ale dla...

Pod naszym patronatem: „Makbet” – premiera spektaklu Teatru Dramatycznego

W sobotę, 14 maja odbędzie się pierwszy pokaz „Makbeta”...

Rozpoczęły się XVII Spotkania z Monodramem o Złotą Podkowę Pegaza

Teatromani tego wydarzenia nie mogą przegapić! We czwartek (2...

Teatr wychodzi na ulicę – plenerowy spektakl Teatru 3,5

Wigraszek to przedstawienia konkursowe, ale też spektakle towarzyszące. Od...