Reklama

Dwa zespoły z regionu w finałach Imagine Cup 2017

Data:

- Reklama -

Po wyczerpujących, dwudniowych prezentacjach, poznaliśmy finalistów krajowej edycji konkursu firmy Microsoft – Imagine Cup. W zestawieniu TOP 15 znalazły się dwa zespoły, których członkami są studenci Politechniki Białostockiej, głównie Wydziału Informatyki. Drużyna Univerko i zespół Besos zakwalifikowały się do kolejnego etapu największego na świecie konkursu technologicznego.

Izabela Kardasz i Mateusz Doroszko zaprezentowali projekt Univerko. To portal dla studentów oraz absolwentów łączący trzy sfery: nauki, pracy i rozrywki. Aplikacja ma ułatwiać komunikację między studentami oraz wykładowcami. Jej użytkownicy będą mogli organizować się w grupy, współpracować ze sobą, udostępniać pliki, notatki, informacje, wspólnie pisać sprawozdania, ustalać terminy. Założeniem projektu jest także pomoc w zdobyciu pracy, praktyki czy stażu w wybranym zawodzie. Więcej o projekcie na: www.univerko.com

Zespół Besos tworzą Mateusz Bajko, Mateusz Markiewicz i Michał Jaszczuk. Ich projekt Anima to urządzenie, które można umieścić w dowolnym miejscu: na biurku, w kuchni, w przedpokoju. Jego zadaniem jest przekazywanie wiadomości lub przypominanie o ważnych informacjach pozostawionych przez współlokatorów czy przyjaciół. Projekt wykorzystuje technologię beacon, a notatki odczytuje się na telefonie.

Obie drużyny startują w kategorii: Projekt Innowacyjny. Sesje prezentacyjne odbyły się w Warszawie, w dniach 18-19 marca. Finały krajowe tegorocznej edycji konkursu Imagine Cup 2017 zaplanowano na 26-27 kwietnia br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Rail Baltica – coraz bliżej wygodnych podróży z Białegostoku i Łap

Szybkie i bezpieczne podróże pociągiem oraz lepszy dostęp do...

Z regionu: Zbuduj niesamowitą maszynę i wygraj indeks na Politechnikę Białostocką

Liczą się kreatywność, ciekawe zastosowania zasad fizyki oraz pasja...

Białystok – miasto, które daje satysfakcję

Białystok to najlepsze polskie miasto - tak wynika z...