Reklama

Harcerze „Ponad granicami”

Data:

- Reklama -

Zuchy, harcerze i instruktorzy z Hufca ZHP im. Tadeusza Lutostańskiego z Suwałk w  dniach 4-5 marca przebywali w Wilnie. Ponad pięćdziesięciosobowa grupa spotkała się z harcerzami na Litwie. Poza wymianą doświadczeń, harcerze z obu krajów wspólnie uczcili pamięć żołnierzy AK i oddali hołd znanym Polakom pochowanym na cmentarzu na Rossie.

Harcerze uporządkowali mogiły, złożyli na grobach kwiaty i zapalili znicze. Uczestnicy spotkania zwiedzili zabytki i Stare Miasto w Wilnie oraz uczestniczyli w Kaziukach – odbywającym się od czterystu lat jarmarku odpustowym w Wilnie – w dzień świętego Kazimierza.

Suwalczanie spotkali się również z hm. Ryszardem Gierasimem, naczelnikiem Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie. – Ten wyjazd był szansą na pogłębienie polsko – litewskich więzi, druhny i druhowie mieli okazję zaplanować działania dotyczące współpracy środowisk harcerskich z Suwałk i Litwy w 2017 roku – relacjonuje phm. Anna Ruszewska.

Wyjazd odbył się dzięki projektowi „Ponad granicami”, realizowanemu przez Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Suwałki, sfinansowanemu  z budżetu Miasta Suwałki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rail Baltica otrzyma dodatkowo 1,1 miliarda euro na kolejne etapy wdrożenia projektu

Spółka joint venture Rail Baltica państw bałtyckich, RB Rail...

Polsko-litewska współpraca po raz trzeci

Na dzień 17 stycznia przypada rocznica utworzenia Ochotniczych Sił...

Światełko Betlejemskie na Litwie

"Światło Nadziei", które jest w tym roku hasłem sztafety...

Rozmawiali o kryzysie migracyjnym na granicy Białorusi z Unią Europejską (audio)

Migranci na granicach, procedura push-backu, ranni żołnierze w czasie...