Spacer po dawnych Suwałkach

0
251

We wtorek, 28 marca seniorzy i młodzież z Suwałk poznawali razem historię Suwałk. Uczestnicy spaceru spotkali się w samo południe przy moście na Czarnej Hańczy przy ulicy Kościuszki – dawnym Prospekcie Petersburskim. Międzypokoleniowa podróż prowadziła wzdłuż suwalskiej ścieżki klasycystycznej.

Autor: Piotr Wasilewski

Seniorzy z Suwalskiej Rady Seniorów oraz młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki przenieśli się tego dnia w dawne czasy. Głównym przewodnikiem był Stanisław Tumidajewicz – były Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Wydarzenie organizowane przez Suwalską Radę Seniorów oraz Młodzieżową Radę Miasta Suwałki miało też inny cel. – Uczestnicy spaceru podzielili się na grupy, w których byli zarówno seniorzy, jak i młodzież. Wywiązała się w ten sposób owocna dyskusja międzypokoleniowa. Dzięki temu można wysunąć odpowiednie wnioski na temat m.in. wspólnych inicjatyw międzypokoleniowych, Internetu, Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego, popularyzacji hymnu Suwałk czy 34 pomników przyrody w mieście. Te tematy oraz opinie mieszkańców Suwałk zostaną z pewnością wykorzystane przy dalszych działaniach Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki i Suwalskiej Rady Seniorów – tłumaczy Piotr Wasilewski z Młodzieżowej Rady Miasta.

Była to pierwsza tego typu wspólna inicjatywa seniorów i młodzieży – zorganizowana przez dwie rady, ale na pewno nie ostatnia.

Fot. Uczestnicy wydarzenia

Dodaj komentarz