Reklama

Adrian Domalewski wraca na ring

Data:

- Reklama -

W lutym 24-latek z Suwałk podczas Thunder Fighting Championship I Beginning w Tczewie już w I rundzie, po 30 sekundach walki, znokautował swojego przeciwnika. Czy powtórzy ten sukces? Przekonamy się o tym 6 maja. Tym razem Adrian Domalewski powalczy w Ełku.

Odbędzie się tam gala boksu zawodowego Next Gerneration Budweld Boxing Night, organizowana przez Andrzeja Gmitruka i Andrzeja Grabowskiego, która będzie transmitowana na kanale Polsat Sport. Gościem specjalnym wieczoru jest Mariusz Wach. Na ringu pojawią się m.in.: Balski, Bolotniks, Rzadkosz, Rumiński, Wierzbicki i Domalewski. Będzie to druga zawodowa walka suwalczanina.

Adrian Domalewski podczas walki w lutym 2017. Materiały – archiwum prywatne.

W grudniu 2016 roku Adrian Domalewski otrzymał propozycję podpisania kontraktu zawodowego z grupą Thunder Fighting. Z tej możliwości skorzystał. Jak mówi – kontrakt przewiduje trzy walki. Jeśli zawodnik się sprawdzi – dobrze rokującą współpraca będzie kontynuowana. Dlatego w tej chwili Adrian Domalewski skupia się na intensywnym treningu. W Ełku wśród zawodowców pojawi się na ringu drugi raz, mimo że wcześniej stoczył już kilkanaście walk amatorskich, m.in. w Łomży i Białymstoku. Podczas nadchodzącej walki zagrzewać do zwycięstwa będzie go na widowni aż 150 osób.

Na zdj. Adrian Domalewski, źródło: archiwum prywatne.

Adrian Domalewski swoją przygodę z boksem rozpoczął w Suwałkach w 2008 roku, w klubie bokserskim działającym przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Wcześniej fascynację tym sportem zaszczepił w nim ojciec – jak wspomina 24-latek – razem oglądali w telewizji sporty walki. Adrian Domalewski w tej chwili prowadzi w Suwałkach swój własny klub Boxing Knockout Team, w którym pod jego opieką trenuje około 30 osób. Jeden z jego zawodników, Michał Michałowski 8 kwietnia stoczył swój pierwszy pojedynek i wygrał na punkty z reprezentantem klubu Legia Warszawa. Prócz boksu, Domalewski swój czas poświęca też studiom na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w PWSZ w Suwałkach. Przyznaje, że uczelnia udziela mu wsparcia finansowego i pomaga w promocji jego działań.

– Lubię to, co robię. Boks daje mi satysfakcję – mówi Adrian Domalewski, dodając, że pasja ta okupiona jest poświęceniem. Treningi odbywa dwa razy dziennie, są to treningi siłowe obwodowe, wytrzymałościowe, interwałowe. Adrian Domalewski ma już pomysł, w jaki sposób umiejętności bokserskie wykorzysta na swojej ścieżce zawodowej. O szczegółach na razie jednak nie chce mówić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

PWSZ w Suwałkach wśród najlepszych uczelni zawodowych w Polsce. Nagroda to 1 mln zł

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego doceniło 15 najlepszych uczelni...

Zdaj maturę – PWSZ pomoże

Rozpoczyna się kolejna edycja kursów przygotowujących do matury pod...

W PWSZ ostatnie chwile rekrutacji

Druga tura rekrutacji do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

W PWSZ będzie VR dla studentów, na razie dyskutują rektorzy z całej Polski (audio)

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach trwa II...