Broda a nawilżenie skóry twarzy – co stosować?

hipster, mężczyzna, broda, wąsy

Dbając o włosy, nie wolno zapominać o skórze pod zarostem. Od stanu skóry zależy w sporej mierze stan włosów. Aby pielęgnować zarówno włosy, jak też skórę, trzeba postawić na kosmetyki odpowiadające za nawilżenie.

Jedność między włosami a skórą

Włos stanowi nitkowaty, zrogowaciały wytwór naskórka zbudowany z białek fibrylarnych zwanych keratynami. Włosy u ludzi, w przeciwieństwie do innych zwierząt, występują w ograniczonej liczbie, lecz mimo tego każdy człowiek posiada wręcz mikroskopijne owłosienie na pełnej powierzchni ciała. Najwięcej włosów występuje oczywiście na głowie, a u mężczyzn również na twarzy czy klatce piersiowej. Włosy wyrastają ze skóry, efektem czego kondycja skóry wpływa na kondycję włosa.

Różnorodność między włosami na głowie a włosami na twarzy

Włos włosowi nierówny i nie chodzi jedynie o ich kolor, a również o ich teksturę. Włosy na głowie sprawiają wrażenie cieńszych i bardziej prostych niż włosy na twarzy, na klatce piersiowej albo w okolicach intymnych. Chodzi o to, że włosy na głowie rosną od urodzenia, w przeciwieństwie do rosnących od okresu dojrzewania włosów w innych miejscach. Włosy na twarzy zatem wliczają się w rodzaj owłosienia androgenowego, którego porost wiąże się ze zmianą poziomu hormonów zwanych androgenami.

Pielęgnacja

Mężczyzna powinien dbać o swoje włosy na głowie i na twarzy. Wielką pomocą okażą się dla niego w tej materii specjalne linie kosmetyków. Skóra mężczyzn odznacza się grubością, sporą ilością gruczołów łojowych i produkuje więcej sebum. Mycie, odżywienie i nawilżenie skóry oraz włosów na głowie i na twarzy zapewniają szampony i odżywki przeznaczone do odpowiedniego typu włosów. Niezbędne okazują się silnie nawilżające rewelacyjne olejki do brody i balsamy do brody. Olejki przede wszystkim służą nawilżeniu, ale też wygładzają włosy oraz sprawiają, że się one błyszczą i puszą, a ponadto chronią przed łuszczeniem i stanami zapalnymi skóry. To, że nieziemsko pachną, stanowi tylko kolejny, wielki atut. Obfitują w olejki eteryczne cytrusowo-owocowe, kwiatowe lub drzewne. Są też bogate w cenne składniki tylko i wyłącznie z olejów pochodzenia roślinnego, a także w kompleks witamin, głównie w witaminę E.

Kosmetyki nawilżające dla brodatych mężczyzn

Istnieje wiele marek kosmetyków do pielęgnacji brody, a zwłaszcza do jej nawilżenia. Balsam do brody Dr K Soap dostarcza składników odżywczych i nawilżenia. Olejek do brody Apothecary 87 pachnie obłędnie, a ponadto działa kojąco i nawilżająco. Wosk do wąsów Captain Fawcett pozwala modelować wąsy wedle uznania. Tonik Pan Drwal działa na włosy i na twarz antybakteryjnie i antygrzybicznie. Mydło ZEW for Men za sprawą aktywnego węgla działającego na brud jak magnes, skrupulatnie czyści włosy i skórę. Pomada do włosów Pomp & Co. za sprawą wosku i wazeliny nabłyszcza i stylizuje fryzurę.

GS
Balsamy do brody i inne kosmetyki mark Dr K Soap Company znajdziesz na: beardman.pl/producent/dr-k-soap-company.

Dodaj komentarz