Majówka w Suwałkach, w Raczkach, Sejnach, a może w Augustowie i Studzienicznej? W tym roku w programie znalazło się wiele majówkowych atrakcji – koncerty, imprezy sportowe, spektakle z udziałem młodzieży, pokazy bartnicze, nadarzy się nawet okazja do kulinarnych poszukiwań.

SUWAŁKI

Suwalski Ośrodek Kultury poleca i serdecznie zaprasza na spędzenie długiego majowego weekendu z kulturą. Nieważna pogoda za oknem, bo tu niezawodną jest pogoda ducha. Zaczynamy już w piątek, 28 kwietnia od wernisażu wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna’20 i spotkania z Andrzejem Zujewiczem. 

W sobotę, 29 kwietnia zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w dwóch wydarzeniach artystycznych – Akademii Rękodzieła w Galerii Patio SOK oraz pierwszym w tym roku plenerowym spotkaniu na placu Marii Konopnickiej ze sztuką Art-Plast i twórczością wybitnego artysty Alfreda Wierusza Kowalskiego. Będzie kolorowo, wiosennie i bardzo familijnie.

29 kwietnia o godz. 12.00 w Suwałkach nastąpi oficjalne rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 2017.

29 kwietnia o godz. 19.00 w Black Pub Komin odbędzie się koncert zespołu Traffic Junky. Ta grupa to połączenie klasyki rocka z nowocześnie brzmiącymi riffami. Kapela serwuje muzyczny powrót do czasów hard rocka lat siedemdziesiątych, a jednocześnie można w ich twórczości usłyszeć sporo grunge’u i stoner rocka. Ich koncerty to wulkan kipiący mocną, rockową energią, która udziela się widowni w niesamowity sposób.

Aby wygrać 2 pojedyncze zaproszenia na ten koncert, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Podaj tytuły wszystkich krążków Traffic Junky. Odpowiedzi prosimy przesyłać do nas tylko mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl. Bilety wygrywają dwie pierwsze osoby – autorzy poprawnych odpowiedzi.

29 kwietnia Rozmarino w Suwałkach zaprasza na Blues Session. A w kolejnych dniach, aż do 6 maja na wydarzenia Wielkiej Muzycznej Majówki.

Niedziela, 30 kwietnia upłynie pod znakiem teatru. Przed południem aktorzy Teatru Mniejszy od Mikrusa pokażą najmłodszym widzom psoty i gałgaństwa czyli zabawne historyjki z życia wzięte, doprawione fantazją i humorem. Dorosłych widzów zapraszamy na popołudniową TearNockę i spektakl „Pociąg do S.” Opowieść osadzoną w lokalnych realiach, w której dwie niezwykłe bohaterki szukają swoich korzeni, zmagają się z  trudną przeszłością i historią własnej rodziny.

30 kwietnia na wycieczkę z przewodnikiem zaprasza Wigierski Park Narodowy.

Majówkowe wieczory można będzie spędzić na placu Marii Konopnickiej w towarzystwie trzech obdarzonych wyjątkową energią zespołów. Muzyczną Majówkę U Marii rozpocznie w piątek, 1 maja suwalska formacja FSB, do niedawna Fri Stejdż Band, którą wyróżniają mocne teksty, niebanalna muzyka i sceniczna charyzma.

2 maja usłyszymy ełcki zespół Freakin Rudeboys, który uwiedzie słuchaczy bogactwem dźwięków w klimacie i rytmie reggae oraz pozytywnym przekazem płynącym ze sceny. Majówkę u Marii zakończy niedzielny (3 maja) koncert jednego z najpopularniejszych i najlepiej brzmiących zespołów polskiej sceny rockowej – Cuba de Zoo.

Kontynuacją muzycznych wieczorów będzie spotkanie w piątek, 5 maja z chórem CANTO i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, legionowych i biesiadnych jeszcze w atmosferze obchodów 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą będziemy wspólnie świętować. Podczas uroczystości w parku Konstytucji 3 Maja zobaczymy między innymi zespół Art of Music z rejonu solecznickiego (Litwa).

3 maja Muzeum im. Marii Konopnickiej zaprasza o godz. 12.00 na akcję społecznościową Puzzle Wolności i II Wielki Suwalski Test.

Szelment

ROZPOCZĘCIE SEZONU WYCIĄGU NART WODNYCH – 29.04.2017 r. godz. 11.00.

Raczki

Majówka nad Rospudą w Raczkach potrwa w terminie 1-3 maja. W programie m.in.: rodzinny rajd rowerowy w Dolinie Rospudy; ognisko; spotkanie popularnonaukowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach; wystawa medalików i krzyżyków sprzed lat.

Augustów – Studzieniczna

28 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się koncert Rosyjski szanson z udziałem Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego.

Również 28 kwietnia rozpoczyna się „Piknik bez granic” – wydarzenie promujące markę turystyczną „Kanał Augustowski” w jej transgranicznym kontekście: uruchomienie sezonowego, bezwizowego (dot. części obwodu grodzieńskiego) polsko-białoruskiego przejścia granicznego „Rudawka-Lesnaja” oraz rozszerzenie statusu przejścia z wodnego na wodne i pieszo-rowerowe. W piątek na przejściu granicznym „Rudawka-Lesnaja” odbędzie się uroczysta inauguracja sezonu turystycznego na Kanale Augustowskim.

W sobotę, 29 kwietnia o godz. 10.00 Studzieniczna będzie tętnić życiem. Więcej w programie wydarzenia.

29 kwietnia o 10.00 przy Amfiteatr nad jez. Necko w Augustowie odbędzie się impreza sportowa „Z biegiem Kanału Augustowskiego”. Do wyboru: biegi, rajd rowerowy, spływ kajakowy oraz rajd konny.

W niedzielę, 30 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się otwarcie sezonu 2017 – parada jednostek pływających na rzece Netcie.

1 maja w Augustowie – Zlot Food Trucków (Błonia nad rz. Nettą). W kulinarną podróż zabierze was czołówka polskiego streetfoodu. W menu różności – od najwyższej jakości, oryginalnych bawarskich kiełbasek z Wurst Kiosku, przez pyszną włoską pizzę z Disco Volante do kuchni węgierskiej czyli Lubish Langosh – pyszne placki langosze z wyszukanymi dodatkami. Nie zabraknie również klasyki streetfood’u czyli hot-dogów. Hotdogarnia serwuje hot-dogi w 5 różnych smakach z grillowanymi kiełbaskami i mnóstwem dodatków, do tego oczywiście frytki belgijskie będą pasowały idealnie.

Tego samego dnia na Rynku Zygmunta Augusta III Piknik Kowalski Bractwa Bartnego. Początek o godz. 10.00, a w programie m.in. bicie pamiątkowej monety na 460-lecie miasta.

2 maja Augustów zaprasza na piknik kajakowy na rz. Netcie. Początek o godz. 12.00.

Sejny – Krasnogruda

Sejneńskie „Pogranicze” 29 kwietnia o godz. 19.00 zaprasza na spotkanie z Anetą Prymaka-Oniszk autorką książki „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy” – do kawiarni „Piosenka o porcelanie” w Krasnogrudzie.

W kolejnych dniach w Białej Synagodze i Domu Pogranicza odbędą się spotkania i koncerty.

Więcej informacji w naszym kalendarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj