Wystartowało głosowanie w programie LECHSTARTER, w którym Leszek Chmielewski przygotował aż milion złotych na projekty łączące mieszkańców polskich miast. Od 3 kwietnia decyzja o tym, kto wygra, jest po stronie internautów. To oni w ogólnopolskim głosowaniu zdecydują, które projekty zostaną zrealizowane. Wśród propozycji na stronie konkursu można głosować na suwalski projekt GRUNT TO ZABAWA!

GRUNT TO ZABAWA! to inicjatywa młodych animatorów ze Stowarzyszenia „Nie Po Drodze” i seniorów z Suwalskiego Klubu Seniora. Wspólnie z mieszkańcami Suwałk chcą stworzyć na Kaczym Dołku EKOPRZYSTAŃ – zieloną przestrzeń do warsztatów, eksperymentów ogrodniczych, relaksu i zabawy. Naturalnie. Na wspólnym gruncie. Dla wszystkich.

Codziennie można oddać swój głos na stronie konkursu. Głosujący otrzyma email z linkiem, w który należy kliknąć, aby potwierdzić oddanie głosu.

NIE PO DRODZE o swoim pomyśle:

Stowarzyszenie „Nie Po Drodze” działa w Suwałkach międzypokoleniowo, społecznie i artystycznie już 14 lat. Z naszym udziałem powstała na Kaczym Dołku sąsiedzka „Inicjatywa Kaczy Dołek” oraz Suwalski Klub Seniora. Z mieszkańcami łączy nas miłość do tego skrawka zieleni na betonowej pustyni. Współtworzymy i ożywiamy tę przestrzeń. Inicjatywę podejmują seniorzy z Klubu Seniora i młodzi z „Nie Po Drodze”.

Przyjezdni artyści we współpracy z mieszkańcami stworzą 5 obiektów na stałe wpisujących się w krajobraz: wierzbową kopułę z hamakami, warzywno-ziołowe grządki permakulturowe, wielkoformatowy fresk naturalny, hotel dla dzikich zapylaczy i element „Playground+” (placu zabaw dla dorosłych).

W nowej przestrzeni zorganizujemy „Piknik Sąsiedzki”, otwierający cykl letnich warsztatów, dotyczących tych dziedzin ekologii, które możemy wspierać na co dzień. Będziemy m.in. praktykować ogrodnictwo, wytwarzać kosmetyki, tworzyć dzieła land-art i recycle-art.

Źródło wizualizacji: Nie Po Drodze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj