Reklama

Areszt Śledczy w Suwałkach pomaga pogorzelcom z Okółka

Data:

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Suwałkach włączyli się w akcję pomocy pogorzelcom z Okółka, których 1 stycznia 2017 roku spotkała tragedia. Wówczas w wyniku pożaru dwie rodziny straciły dorobek całego życia. Budynek, w którym mieszkały rodziny Mołodziejko i Milewskich spłonął doszczętnie. Na szczęście nikt nie ucierpiał, rodzinom z dziećmi udało się ewakuować.

Źródło: por. Małgorzata Błażewicz, Areszt Śledczy

Kiedy do Aresztu Śledczego w Suwałkach wpłynęła prośba z Gminy Giby o wsparcie pogorzelców z Okółka, funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że należy zorganizować akcję pomocową. Dyrektor jednostki skierował do społecznej pracy na rzecz poszkodowanych rodzin sześciu skazanych, którzy przez dwa dni – 9 i 15 maja, pod nadzorem funkcjonariusza Aresztu Śledczego w Suwałkach pracowali na pogorzelisku.

Osadzeni uczestniczyli w rozbiórce spalonego domu, porządkowali teren pogorzeliska, segregowali odpady, odzyskiwali rzeczy osobiste i pamiątki. Dzięki wykonywanej pracy skazani nie tylko zlikwidowali zagrożenie zawalenia się zniszczonego domu, ale też mogli zrekompensować dług wobec społeczeństwa wykonując pożyteczną pracę.

– Pogorzelcy dziękowali za pomoc ofiarowaną przez Dyrektora Aresztu Śledczego w Suwałkach. Docenili także pracowitość i sumienność osadzonych z suwalskiej jednostki penitencjarnej – komentuje por. Małgorzata Błażewicz z Aresztu Śledczego w Suwałkach. Postawa skazanych może być dowodem na skuteczność oddziaływań resocjalizacyjnych prowadzonych w Areszcie Śledczym w Suwałkach.

Fot. Areszt Śledczy w Suwałkach.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...

Za nami augustowskie Mikołajce, przed nami Jarmark Świąteczny w Suwałkach

Jeśli nie masz pomysłu na prezent, koniecznie zajrzyj na...

Łączy nas Polska – obchody Narodowego Dnia Niepodległości (foto, audio)

Suwalskie obchody Narodowego Dnia Niepodległości rozpoczęły się od złożenia...
%d bloggers like this: