Reklama

Las posadzony przez osadzonych

Data:

- Reklama -

Więźniowie z Aresztu Śledczego w Suwałkach, pod nadzorem leśników, podczas ostatniej inicjatywy społecznej posadzili około 450 sztuk sadzonek świerka na plantacji choinkowej oraz ponad 1500 sztuk sadzonek dębu na poletkach łowieckich.

Źródło: Areszt Śledczy w Suwałkach

Dyrektor Aresztu Śledczego w Suwałkach, płk Tomasz Smoliński w porozumieniu z Nadleśnictwem Głęboki Bród w Gulbinie skierował do prac przy sadzeniu lasu 12 skazanych.

– Ekologiczne i społeczne akcje, przeprowadzane cyklicznie przez Areszt Śledczy w Suwałkach, wpływają na poprawę wizerunku naszego najbliższego otoczenia. Zyskały już status inicjatyw znanych i wartościowych oraz cieszących się poparciem społeczeństwa. Działania funkcjonariuszy suwalskiej Służby Więziennej są także dowodem na to, że instytucje i samorządy zawsze mogą liczyć na wsparcie Aresztu Śledczego w Suwałkach – komentuje por. Małgorzata Błażewicz z AŚ w Suwałkach.

Tym razem w dniach 11 i 12 maja 2017 skazani odbywający karę pozbawienia wolności w suwalskiej jednostce penitencjarnej pracowali społecznie na rzecz Nadleśnictwa Głęboki Bród. Pod nadzorem wychowawców z Aresztu Śledczego w Suwałkach osadzeni wykonywali prace z zakresu hodowli lasu i szkółkarstwa. Więźniowie przygotowywali tereny pod uprawy leśne, zbierali kamienie z pola przeznaczonego pod nasady roślin w szkółce w Gulbinie. Posadzili około 450 sztuk sadzonek świerka na plantacji choinkowej oraz ponad 1500 sztuk sadzonek dębu na poletkach łowieckich. Prace skazanych koordynowali leśnicy, dzięki którym osadzeni poznali dwie techniki sadzenia drzew, zapoznali się ze specyfiką  pracy w lesie, trudzie utrzymania zdrowego drzewostanu i porządku w lasach. Leśnicy odpowiadali również na pytania zadawane przez więźniów.

Fot. Areszt Śledczy w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Włócznia Jaćwingów: Znamy laureatów – w tym gronie m.in. Mirka Krymska z SOK-u i Bank Spółdzielczy

Prestiżowe nagrody Włócznia Jaćwingów na przestrzeni lat zostały wręczone...

Inwestycja w Areszcie Śledczym: Wmurowano kamień węgielny pod nowy pawilon dla osadzonych

W Suwałkach w piątek, 12 maja miało miejsce ważne...

Za tydzień rozpocznie się rozbudowa Aresztu Śledczego (wizualizacje, audio)

Po zakończeniu planowanej inwestycji w Areszcie Śledczym w Suwałkach...

Atak terrorystyczny na Areszt Śledczy w Suwałkach. Spokojnie, to tylko ćwiczenia

W czwartek, 1 grudnia przed Aresztem Śledczym w Suwałkach...