Reklama

Luksusowe i energooszczędne okna drewniano-aluminiowe

Data:

- Reklama -

Drewno i aluminium. Połączenie tych dwóch jakże odmiennych materiałów pozwoliło stworzyć okna doskonałe, które charakteryzuje świetny wygląd, doskonałe parametry i wytrzymałość. To okna sprawdzające się w stylowych rezydencjach, budownictwie pasywnym, energooszczędnym, czyli tam, gdzie liczy się nowoczesny projekt.

Co to jest okno drewniano – aluminiowe?

To konstrukcja, w której część zewnętrzna ramy i skrzydła osłonięta jest aluminiowym profilem. Stanowi on zabezpieczenie przed wilgocią, promieniowaniem słonecznym i innymi szkodliwymi czynnikami, co ma zapewnić oknom trwałość. Wewnętrzna część okna zbudowana jest z drewna, co pozwala podkreślić naturalny charakter wnętrza i utrzymać wszelkie zalety okien drewnianych, czyli trwałość i ciepło. Okna drewniano – aluminiowe można dostosować do każdego wnętrza, stylu architektonicznego, pozwalają na ogromne możliwości projektowe i aranżacyjne, stanowiąc ozdobę wnętrza i elewacji.

Trwałość aluminium

Zastosowanie aluminium pozwala na uzyskanie ogromnej trwałości okna. Aluminium jest metalem, który nie koroduje pod wpływem wilgoci i zmiennych temperatur. Dlatego też nawet w trudnym klimacie okna z tego materiału doskonale się sprawdzają. Równocześnie łatwo się je pielęgnuje i utrzymuje w czystości, aluminium nie wymaga okresowego odnawiania, wystarczy je przemyć i wysuszyć, by odsłonić wiecznie trwałą barwę. Aluminiowa nakładka na profil jest do drewna przymocowana na stałe, ale między drewnem a metalem znajduje się wentylowana przestrzeń, dzięki której nie gromadzi się tam wilgoć szkodliwa dla drewna. Mimo że drewno ma ochronę w postaci nakładki z aluminium, to i tak jest zabezpieczona warstwą impregnatu.

Uroda drewna

Wewnętrzna strona okien drewniano – aluminiowych to drewno jak w klasycznym oknie. Drewno to jeden z najprzydatniejszych, najbardziej stylowych materiałów naturalnych, z rysunkiem słojów i kolorystką właściwą dla niego, co pozwala na zastosowanie tego typu okien we wnętrzach modernistycznych i stylowych. Co ważne, dobrze wykonana rama okna musi być zrobiona z drewna klejonego, dającego oknu elastyczność, dobrze wysuszonego, co daje odporność, pozbawionego sęków i żywicowanego. Wszystko to sprawia, że okno drewniano – aluminiowe jest oknem luksusowym, produkowanym przy użyciu zaawansowanej technologii, z najlepszych materiałów.

Niezwykłe parametry

Charakterystyczne dla okien drewniano – aluminiowych są energooszczędność i doskonałe parametry termiczne. Drewno jest dobrym izolatorem, chroni przed zimnem. Należy pamiętać, że im grubsza rama, tym cieplejsze okno, w którym można zastosować pakiet trzyszybowy, chroniący nie tylko przed stratami cieplnymi, ale też np. przed dźwiękiem. Między szybami umieszczony jest argon, gaz, który również ma wpływ na izolacyjny charakter okna i jego termoprzepuszczalność.

Konstrukcja okien pozwala na uzyskanie niskiego współczynnika przenikania ciepła, dzięki czemu okna aluminiowo – drewniane spełniają wyśrubowane standardy energetyczne, mają więc zastosowanie w energooszczędnym budownictwie pasywnym. Dzięki nakładce i grubej warstwie drewna, a także dzięki zastosowanym szybom i argonowi, okna drewniano – aluminiowe posiadają wysoką izolację akustyczną, mocno ograniczając dźwięki dobiegające z zewnątrz. Nie straszne jest więc sąsiedztwo obleganego placu zabaw czy pobliskiej obwodnicy.

Dowolność aranżacji i konstrukcji

Kolejnym atutem produktów drewniano – aluminiowych jest możliwość uzyskania niemal dowolnego kształtu. Dlatego też można zaprojektować okna prostokątne, łukowe, okrągłe i wielokątne. Nie trzeba się też ograniczać z ich wielkością, bo wyjątkowa wytrzymałość drewna oraz aluminium pozwala na wykonanie okna na całą wysokość lub szerokość ściany. Takie okna są więc najczęściej stosowane w nowoczesnych konstrukcjach i projektach. Najczęściej dostępne są w wersji dwukolorowej, co pozwala stworzyć nieograniczone możliwości aranżacji. Aluminium może zostać pomalowane na dowolny kolor, współgrający z elewacją, a we wnętrzu bogactwo barw drewna podkreśli jego przytulny charakter.

Dla wymagających aluminium można pokryć okleiną przypominającą drewno, barwą i strukturą nawiązującą i współgrającą z elewacją, dachem, drzwiami wejściowymi  i bramą garażową. Co ciekawe, drewno wewnątrz budynku można wielokrotnie przemalowywać, a więc i dopasować do aktualnego wystroju wnętrza i trendów stylistycznych.

Autor artykułu:
Artykuł przygotowała fabryka okien FUTUR ze Szczecina. Futur oferuje okna i drzwi drewniane i z PCV

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

%d bloggers like this: