Reklama

Orlen Rajd Polski: Będą aż 73 strefy kibica

Data:

- Reklama -

Aż 73 strefy kibica zostały przygotowane wokół odcinków specjalnych ORLEN 74. Rajdu Polski. Tak dużej liczby punktów widokowych dla fanów rajdowych zmagań nie  było jeszcze nigdy w historii polskiego klasyka. Każda strefa znajduje się na terenie wynajętym od właściciela i jest wytyczona oraz oznakowana zgodnie z regułami bezpieczeństwa. W strefach kibica nie zabraknie tzw. małej gastronomii oraz nagłośnienia, dzięki któremu kibice będą na bieżąco informowani przez radio rajdowe o wynikach i sytuacji na trasie.

12 odcinków będzie miało lądowiska dla helikopterów, co zainteresowanym pozwoli na obserwację przejazdów rajdówek z powietrza. Przy każdym z odcinków znajdują się również rally campingi, których w całym rajdzie jest 19, najwięcej, bowiem aż 5 tuż obok oesu Wieliczki.

Najwięcej stref widokowych zostało wytyczonych także na odcinku Wieliczki, ale również Stare Juchy (po 10). Aż 9 nieznanych dotychczas stref do podziwiania rywalizacji znalazło się na całkowicie nowym odcinku Pozezdrze. To wyjątkowo malownicza próba, podobnie jak drugi z nowych oesów Orzysz, który przy tylko 11 kilometrach długości ma 7 stref kibica. Przy trasie oesu Gołdap firma Top Racing, partner komercyjny rajdu proponuje 7 miejsc widokowych, podobnie jak w przypadku odcinka Kruklanki.

Kibice, którzy szczególnie lubią samochody „latające” na hopkach wybiorą się z pewnością na oesy Świętajno (5 stref), Paprotki (5 stref) i rozgrywane na tej samej trasie co przed rokiem Chmielewo (4 strefy). Szybki odcinek Baranowo w zupełnie nowej konfiguracji (5 stref) pokaże z kolei wielkie możliwości najnowszych konstrukcji WRC, których w Polsce jeszcze nigdy nie oglądaliśmy w akcji. Pierwszy odcinek specjalny rajdu to superoes na torze Mikołajki Arena (rozgrywany również w piątek i w sobotę), który zainauguruje rajd w czwartek, 29 czerwca w godzinach wieczornych, ale już rano tego dnia na kibiców czekają 4 strefy na odcinku testowym Sady.

Mapy odcinków specjalnych wraz z zaznaczonymi strefami widokowymi zostały opublikowane w dziale dla kibiców na www.rajdpolski.pl. W pierwszych dniach czerwca znajdą się tam również zdjęcia 73 stref kibica oraz materiały filmowe wykonane z powietrza i pokazujące w szczegółach walory widokowe wszystkich lokalizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

#TeamKwapisiewicz górą w charytatywnym meczu w Gołdapi

Szczytny cel i wspaniałe, sportowe emocje. Siatkarze Ślepska Malow...

Zawodnicy rywalizujący na co dzień w PlusLidze zawitają do Gołdapi

Krótka przerwa w ligowych zmaganiach Ślepska Malow Suwałki jest...

Gołdapianie czynnie świętowali ćwierćwiecze akcji Clean up The World

  To było gorące zakończenie lata! W dniach 20-21 września...

W Mikołajkach znów pojawią się najlepsi kierowcy

PZM 75. Rajd Polski  odbędzie się 21-23 września. Łącznie...