Niespełna dwa miesiące dzielą mieszkańców Suwałk od „RESO Suwałki 10,5 – Miejskiego Święta Biegania”. Tegoroczna, II edycja tego niezwykłego wydarzenia biegowego odbędzie się 17 czerwca. Od zeszłego roku pierwsza sobota po Bożym Ciele stała się ważnym punktem na biegowej mapie regionu.

W tym roku organizatorzy przeznaczyli ponad 20 tysięcy złotych na nagrody finansowe. Ponad 14 tysięcy złotych przypadnie w udziale uczestnikom „Suwalskiej Ćwiartki”, pozostałą kwotę podzielą pomiędzy siebie drużyny, które staną na starcie „Pogodne Suwałki Team”.

W tegorocznej edycji Miejskiego Święta Biegania w Suwałkach organizatorzy postanowili nagrodzić po 10 najlepszych biegaczy oraz biegaczek, którzy 17 czerwca staną na starcie „Suwalskiej Ćwiartki”. Najszybszy mężczyzna oraz najszybsza kobieta otrzymają równowartość 1.500 zł. Biegacze, którzy zajmą II miejsca w obydwu kategoriach nagrodzeni zostaną kwotą 1.200 zł, natomiast najniższy stopień podium został wyceniony przez organizatorów na 1.000 zł.

Pozostałe miejsca od 4 do 10 w kategoriach mężczyzn i kobiet nagrodzone zostaną kwotami
od 500 zł do 100 zł (IV miejsce -500 zł, V – 400 zł, VI – 300 zł, VII – 250 zł, VIII – 200 zł, IX – 150 zł, X – 100 zł). Nagrodę dodatkową w wysokości 1.000 zł otrzyma również najszybszy Polak, który minie linię mety „Suwalskiej Ćwiartki”. Równie atrakcyjnie prezentują się nagrody finansowe, jakie zostaną przyznane w biegu sztafetowym „Pogodne Suwałki Team”. Organizatorzy postanowili nagrodzić pięć najszybszych drużyn w kategorii „OPEN”. Zwycięzcy otrzymają 1.500 zł, II miejsce zostanie nagrodzone kwotą 1.200 zł, natomiast III – 900 zł. Drużyny, które uplasują się na pozycjach IV – V otrzymają odpowiednio 600 zł oraz 300 zł. Dodatkowo kwotą 900 zł zostanie nagrodzona najszybsza sztafeta kobieca.

Dla mieszkańców Suwałk druga edycja Miejskiego Święta Biegania również zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. W tym roku organizatorzy przewidzieli nagrody finansowe, które zostaną przyznane m.in. w kategorii „Najlepszy suwalczanin” „Najlepsza suwalczanka” oraz „Najlepsze drużyny z Suwałk” (męska i damska).

W „Suwalskiej Ćwiartce” w kategoriach mężczyzn i kobiet nagrodzone zostaną po trzy miejsca. Najszybszy suwalczanin i suwalczanka otrzymają gratyfikację w kwocie 500 zł, II miejsca po 300 zł natomiast III – kwotą 200 zł. Organizator przewidział również nagrody finansowe dla mieszkańców naszego miasta w kategorii „Pogodne Suwałki Team”. Zarówno najszybsza sztafeta męska jak i damska, złożona wyłącznie z mieszkańców naszego miasta, otrzyma po 600 zł. To jednak nie wszystkie nagrody, jakie czekają na mieszkańców Suwałk. Organizatorzy przewidzieli również wiele innych upominków – nagrodę finansową – niespodziankę, a także nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach.

Organizator „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania” zachęca do udziału w wydarzeniu. Aby jak najlepiej przygotować się do „Suwalskiej Ćwiartki” oraz pozostałych biegów, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przypomina o niedzielnych porankach biegowych „Biegaj z RESO” na stadionie LA (godzina 9:00), w których uczestniczyć mogą wszyscy chętni mieszkańcy naszego miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj