Reklama

Suwalski chór gospel świętuje 10-lecie. W tym roku przyjadą Phillip Carter i Mark Beswick (audio)

Data:

- Reklama -

Trzecia edycja festiwalu Soulwałki Gospel Workshop – Mark Beswick Praise & Worship odbędzie się w Suwałkach w dniach 12-14 maja. Prócz koncertów – zaproszonych gwiazd wraz z amerykańskim chórem – zaplanowane zostały warsztaty, skierowane do wszystkich, którzy lubią śpiewać i czerpią ze śpiewu radość.

Część warsztatową poprowadzą znakomici muzycy: Mark Beswick, autor muzyki i tekstów, producent i aranżer, lider Power Praise Worship Band, mający na koncie współpracę m.in. z: Take That, LuLu, Spice Girls, Jamelia, Eternal, Damage czy Maxi Priest oraz Phillip Carter, kompozytor, trener wokalny i producent ze Stanów Zjednoczonych, który razem ze swoim chórem Sounds of Victory (SOV) wystąpi jako gość specjalny piątkowego koncertu (12.05, godz. 19.00). W programie festiwalu również jam session w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach.

„10 lat Suwałki Gospel Choir”

Phillip Carter & Sounds of Victory (USA) “Noc uwielbienia” (koncert gościa specjalnego III Soulwałki Gospel Workshop) w dniu 12.05, godz. 19.00, bilety 15 */ 30 zł, Sala im. A. Wajdy, ul. Papieża Jana Pawła II 5.

Koncert finałowy III Soulwałki Gospel Workshop – Mark Beswick Praise & Worship w dniu 14.05, godz. 18.00, bilety 35 zł, Sala im. A. Wajdy, ul. Papieża Jana Pawła II 5.

* Przy zakupie biletu na koncert 14.05. Bilety w promocyjnej cenie dostępne w kasie SOK. Rezerwacje tel. 87 563 85 18. Sprzedaż online: www.bilety.soksuwalki.eu

Suwałki Gospel Choir to zespół, z którym Norris Garner zrealizował swoje prapremierowe przedsięwzięcie – Oratorium Gospel”. Jedna z kompozycji nagranych w Suwałkach znalazła się na płycie Top 25 Praise Songs, edycja 2017, wydanej w Stanach Zjednoczonych. Gospel po polsku odnosi sukcesy również na naszym rynku – w 2016 roku Marcin Cichoński tak pisał o płycie Voo Voo „Suwałki Blues Festival 2015”Gdzieś daleko od największych Openerów, OFFów i innych wielkich imprez znalazło się miejsce dla małego festiwalu, który promuje muzykę, która dla wielu jest symbolem największego zacofania. Ci, którzy tak ja traktują ominą Suwałki i tutejszy Blues Festival z daleka. Ci, którzy będą mieli otwarte głowy – zobaczą jak bardzo te dźwięki żyją. (…) Pozornie z tyłu schowany jest chór. Pozornie – bo właśnie jeśli porównać nagrania do oryginału, to on przede wszystkim robi różnicę, daje inne spojrzenie, przenosi w inny wymiar. I przy okazji brzmi, jakby chór z Voo Voo pracował od lat.

O tegorocznej edycji wydarzenia oraz o 10 latach działalności Suwałki Gospel Choir opowiada Anna Szafranowska, założycielka chóru i dyrygentka (w tle utwór „Speak To Me” z płyty jubileuszowej wydanej przez Młodzieżowy Dom Kultury z okazji 5-lecia SGCh):

Fot. Niebywałe Suwałki oraz Wojciech Otłowski (zdjęcia archiwalne z koncertów Suwałki Gospel Choir)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Żywioły kobiety” – odkryj siłę kobiecego potencjału podczas warsztatów na Suwalszczyźnie

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad pełnią swojego potencjału? Czy...

W tym tygodniu: Młody jazz, blues i inne atrakcje

Instytucje, ośrodki i domy kultury z Suwałk, Sejn, Wigier,...

Powrót do korzeni. Zespół „Wigranie” świętuje 20-lecie działalności (audio)

Wigranie, zespół śpiewaczy ze Starego Folwarku, obchodzi w tym...

Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym: Sukcesy zespołów i śpiewaków z Suwalszczyzny

Podczas ostatnich czterech dni, w malowniczym Kazimierzu Dolnym, wybrzmiała...