W najbliższą sobotę (20 maja) w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku odbędzie się premiera spektaklu „Królewna Śnieżka”. Przedstawienie reżyseruje Adam Biernacki.

„Królewna Śnieżka” jest jedną z najpopularniejszych baśni braci Wilhelma i Jakuba Grimm. To uniwersalna opowieść o ponadczasowej walce dobra ze złem. Przepiękna i w pewnym sensie okrutna baśń braci Grimm uczy kolejne pokolenia dorosłych oraz dzieci, że tylko wspólnymi siłami możemy sprawić, aby świat stał się lepszym miejscem.

– Cieszę się, że po raz kolejny miałem okazję pracować ze wspaniałym zespołem białostockiego teatru. To już moja czwarta produkcja w Białymstoku: po „Rozkładach Jazdy”, „Migdałach i rodzynkach. Szkicach białostockich” oraz „Emocjałkach”. Pierwszy raz miałem jednak przyjemność stworzyć przedstawienie na dużej scenie z niemal całym zespołem aktorskim. Mam nadzieję, że nasza opowieść przypadnie do gustu dzieciom, które są jednymi z najbardziej wymagających widzów – mówi Adam Biernacki.

Reżyser, który odpowiada także za scenariusz przedstawienia, do współpracy zaprosił grono utalentowanych i wielokrotnie nagradzanych twórców: Katarzynę Brochocką – kompozytorkę, Karolinę Garbacik – autorkę choreografii, Krzysztofa Kiziewicza – twórcę wizualizacji oraz Joanną Jaśko-Srokę – odpowiedzialną za scenografię i kostiumy.

–  Moje myślenie o scenografii i kostiumach do „Królewny Śnieżki” podporządkowane zostało podziałowi wynikającemu z adaptacji Adama: na świat królowej i świat krasnoludków. To dwie oddzielne krainy, które musiałam zetknąć razem na jednej przestrzeni. Świat królowej: plastikowy, nowobogacki, jak z magazynów mody, czy kolorowych pism jest kompletnie pusty w środku. Świat krasnoludków, to kraina na końcu świata, gdzie gromada outsiderów znalazła swoje miejsce na ziemi, bliskie natury, wręcz z nią „zrośnięte” – mówi Joanna Jaśko-Sroka.

Premiera „Królewny Śnieżki” odbędzie się 20 maja o godz. 16.00. Spektakl zostanie zaprezentowany także 21 maja oraz 3 i 4 czerwca. Wszystkie spektakle rozpoczną się o godz. 16.00. Bilety na przedstawienie w cenie: 25 zł (normalny) oraz 20 zł (ulgowy), dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej: dramatyczny.pl/kupbilet.

W maju oraz w czerwcu zaplanowano również ponad dwadzieścia pokazów dla dzieci ze szkół i przedszkoli. Rezerwacje na spektakle poranne przyjmuje Dział Marketingu i Organizacji Widowni, e-mail: rezerwacje@dramatyczny.pl, tel. 85 74 99 185.

W naszym konkursie można wygrać podwójne zaproszenie na niedzielną „Królewnę Śnieżkę” (21 maja), godz. 16.00. Wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: W oryginalnej wersji baśni zła macocha próbuje zabić Śnieżkę trzy razy. W jaki sposób? Odpowiedzi (wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem do rezerwacji) prosimy przesyłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl Konkurs trwa do 19 maja do godz. 13.00. Zwycięzcę wylosujemy i poinformujemy o zasadach odbioru nagrody mailem. Konkurs zakończony – zaproszenie wygrał p. Mirek Gryko.

Fot. Teatr Dramatyczny – Ewa Krajewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj