Reklama

Prezydent Suwałk z absolutorium

Data:

- Reklama -

Jednym z punktów dzisiejszej sesji Rady Miejskiej było rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia prezydentowi Suwałk absolutorium. Czesław Renkiewicz absolutorium otrzymał – uchwała została przyjęta przez większość, 8 radnych wstrzymało się od głosu.

We wcześniejszym punkcie obrad prezydent Suwałk referował wykonanie budżetu miasta za 2016 roku. Mówił m.in. o wpływach do budżetu, inwestycjach, braku atrakcyjnych nieruchomości do sprzedaży przez miasto i decyzji o tym, by zabytkowych nieruchomości w centrum Suwałk nie wystawiać na sprzedaż ze względu na słabą koniunkturę. W trakcie wystąpienia Czesław Renkiewicz informował radnych i gości o kosztach ponoszonych przez miasta w sferze bezpieczeństw, kultury, sportu, współpracy z organizacjami pozarządowymi. „Miejska drużyna” nie miała pytań dotyczących budżetu, prezydent przyznał nawet, że to „szkoda, iż nie było żadnej krytyki, ponieważ można byłoby podyskutować i wymienić się poglądami”.

 

Dyskusję, choć krótką, wywołał ponownie temat zmiany nazw ulic w Suwałkach. Radni podczas posiedzenia zajęli się także objęciem Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną gruntów stanowiących własność spółki Malow, przyjęli uchwałę w sprawie zmian do uchwały dotyczącej programu ograniczania niskiej emisji na terenie miasta. Zdecydowali też o przyznaniu wsparcia w wysokości 50 tys. zł Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto dostało pieniądze na otwarcie czwartego żłobka

Suwałki szykują się do utworzenia czwartego żłobka miejskiego, w...

Prezydent Suwałk o koncercie TVP: Nie mogę nikomu zakazać korzystania z terenu miejskiego

Temat odwołanego koncertu z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury...

Podlaskie Forum Gospodarcze za nami: Dyskusje o drogach, kolei i lotniskach

W piątek, 11 sierpnia odbyło się ważne spotkanie w...

Wbicie łopaty pod inwestycję drogową jak wiec przedwyborczy?

W Suwałkach, w sobotę, 5 sierpnia odbyła się uroczystość...